2c- Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir?

Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu başlıyor.

 »  »  Diğer bölümlerde açıklandığı üzere, web hosting hizmeti, temel olarak, bizim sitemizin internet aleminde yayınlanmasını ve 24 saat bütün internet kullanıcılarının sitemize ulaşabilmesini sağlayan bir hizmettir. Dünyada bu işi yapan değişik şirketler vardır. Bu şirketler, bu hizmeti verebilmek için web server (sunucu) dediğimiz, bu iş için özel tasarlanmış bilgisayarlar bulundururlar. Bu sunucular, 24 saat açık tutulur. Biz, sitemizin içeriğinin tamamını, bu sunuculara upload dediğimiz işlemle yükleriz. Bu şekilde, bizim sitemiz 24 saat internet dünyasında açık kalır ve böylece, bütün internet kullanıcılarının sitemize her an ulaşabilmesi mümkün olur. Anlattıklarımdan anlaşılacağı gibi, web hosting hizmeti sitemiz için bel kemiği görevindedir. Bir insanın ayakta durabilmesi için bel kemiğine ne kadar ihtiyacı varsa, bir internet ya da web sitesinin de var olabilmesi için web hosting hizmetine o kadar ihtiyacı vardır. Web hosting hizmeti almadan internet dünyasında var olma şansımız yoktur. Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? devam ediyor.

Sitemiz için bu kadar önemli olan bir konuyu şansa bırakmamalıyız.

»  » Bu hizmeti alacağımız şirketi (firmayı) seçerken çok dikkat etmeliyiz. Yaptığımız site, bizim için ne kadar önemliyse, sitemizi internet dünyasında yayımlayacak web hosting şirketi de o kadar önemlidir. Bunun için, biz burada, ücretli olarak bu hizmeti veren web hosting şirketleri hakkında bilgi vereceğiz, kendi kullandığımız hostingleri niçin seçtiğimizi anlatacağız.

»  » 2012 yılında web sitesi yapma işlerine başladığımda, böyle önemli bir konuda nasıl karar verebileceğimi bilemiyordum. Ve bu konuda tecrübeli kişilerin ne yazdıklarını okuyup onlara göre karar veriyordum. 

»  » Aradan, epeyce zaman geçti. Benimde acı tatlı tecrübelerim oldu. En son, A2Hosting firmasının hosting hizmetini kullanıyorum.  Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu devam ediyor.

»  » Bu işin uzmanları da  A2Hosting i tavsiye ediyorlar? Dolayısıyla, ben neden bu hosting şirketinden hosting hizmeti almaya devam ediyorum? Şimdi, bu soruların cevabını vermek istiyorum. Bu sorulara cevap vermeden önce, şirketlerin hosting özelliklerini tanımlarken kullandıkları ifadelerin ne anlama geldiğini yazalım. Bunları, ingilizce dilindeki yazıldığı orjinal şekliyle alıp anlamının ne olduğunu yazmaya çalışacağım.

Web Hostinglere Ait Bu Özellikler Ne Anlama Geliyor?

»  » 1- UNLIMITED Disk Space veya UNLIMITED Space: 

Sınırsız Sabit Disk Alanı veya Sınırsız Alan : Biz, sitemizi oluştururken sitemizin içeriğini host şirketinin bizim için tahsis ettiği server (sunucu) ya upload dediğimiz işlemle yükleriz. Sitemizin içeriği, yazılı belgelerden, fotoğraflardan, resimlerden, videolardan, ses dosyalarından vs. oluşabilir. Sınırsız alana sahip olduğumuzda, istediğimiz kadar içerik ekleyebiliriz. Eğer, host şirketimiz, bize sınırlı bir alan verirse istediğimiz kadar içerik ekleyemeyiz. Yukarıda önerilen firmalar bu özelliği taşımaktadır. Ancak, burada da bir adil kullanım kotası gib bir kota bulunmaktadır

»  » 2- UNLIMITED Bandwidth veya UNLIMITED Data Transfer:

Sınırsız Bant Genişliği veya Sınırsız Bilgi Aktarımı : Buna sınırsız trafik ya da limitsiz kullanım trafiği adı da verilmektedir. Limitsiz trafik, sitemizin ziyaret edilme sayısıyla ilgili bir kavramdır. Limitsiz trafik, çok önemli bir özelliktir. Yani, sitemize isterse günde 500 ziyaretçi girsin, isterse 50.000 ziyaretçi girsin, hiç problem olmayacaktır. Yukarıda önerilen şirketler tarafından, bu konuda bize limit ya da sınır konulmuyor. Ve ek bir ücret de talep edilmiyor. Ancak, bizim hostumuz bize bir limit koymuş ise bu limiti aştığımız zaman bizden ek ücret isteyecektir. Bu ücreti ödemediğimiz takdirde problemler yaşanabilecektir. Hatta, sitemizin kapatılmasına kadar gidilebilecek. Ancak, burada da adil kullanım kotası gibi bir kota vardır.

»  » 3- UNLIMITED E-mail Accounts: 

Sınırsız E-posta Hesabı : Bizim bir sitemiz olduğunda, sitemize bağlantılı e-posta adresleri oluşturabiliyoruz. Örneğin, benim bu sitemle ilgili aldığım adreslerden biri, [email protected] tir. Yani, bu şekilde kendi sitemin alan adını taşıyan sınırsız sayıda e-posta adresi oluşturabiliyorum. Çünkü, benim host firmamın bu özelliği var. Yukarıda adı geçen şirketlerde bu özellik var. Bu özellik ile istediğiniz kadar kullanıcılarınıza ya da üyelerinize limitsiz sayıda kullanıcı adı ve e-posta adresi verebilirsiniz.

»  » 4- Host UNLIMITED Domains veya UNLIMITED Websites (Domains):

Sınırsız Alan Adı Barındırma veya Limitsiz Site (Alan Ad) : Bu özellik, aynı sunucuya hiçbir ek ücret ödemeden limitsiz sayıda site açabileceğimiz anlamına gelir. Yani, sınırsız sayıda domain ekleyebiliriz. Yalnızca 1 domain eklemeye izin veren paketler de bulunmakla beraber sınırsız domain eklemeye izin veren paketleri de vardır. A2hosting in  farklı paketi bulunmaktadır. Biri,  1 (bir) domaini desteklemekte, …. bir diğeri ise sınırsız sayıda domaini desteklemektedir.  Hostgator un da farklı paketleri vardır.

Host firmalarının fiyatları karşılaştırılırken özellikle dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de bu özelliktir. Yani, bir host firmasının sadece bir bir domain için verdiği host hizmetine istediği ücret ile diğer firmanın sınırsız sayıda domain eklemeye izin veren host hizmetine istediği ücret karşılaştırılmamalıdır. Diğer özellikler açısından da böyledir. Fiyat karşılaştırması yaparken, özelliklerin aynı olup olmadığına mutlaka bakmalıyız. Yoksa hataya düşeriz.

»  » 5- UNLIMITED Subdomain: 

Sınırsız Alt Alan : Yeni bir alan adı (domain) olmamakla beraber, adını var olan bir domainden alan ve kendine özel içeriği olan ayrı alan adıdır. Alt alan adları, var olan bir alan adından üretilir. Yani, subdomain, domainimizin başına eklediğiniz ve arada .(nokta) bulunan domaindir. Örneğin, bu siteye bir forum alt alan adı açacak olursam, bunun adı, forum.websitesiyapmak.net olur. Ya da, bir blog.websitesiyapmak.net adında bir alat alan adı oluşturabilirim. Yukarıda önerilen firmalar bu konuda da sınırsız hizmet vermekteler. Ayrıca, cpanel dediğimiz bir yönetim panelini kullandıkları için, bu işi, bu panelle yapmak çok kolay oluyor. Aynı alan adına ait web bölgemizde, sayısız alt alan adı açabiliriz. Bir alt alan adının bağlı bulunduğu bölge, alan adından bağımsız olarak farklı şekilde düzenlenebilir ve bu bölgelerin kontrol ve yönetimi farklı kişilere ya da kurumlara verilebilir. Bir alan adıyla birlikte subdomain almak istenirse bu alan adı için alınan hosting özelliklerine bakılmalıdır. Subdomain, hostingle birlikte verilen bir hizmettir. Yukarıda önerilen firmalar, bu hizmeti ek ücret almadan veriyorlar ve üstelik sınırsız sayıda subdomain almaya izin veriyorlar. 

»  » 6- UNLIMITED FTP Accounts: 

Sınırsız FTP Hesabı : FTP, ingilizce File Transfer Protocol kelimelerinin kısaltılmış halidir. FTP,  dosya alışverişinde kullanılan internet gibi TCP/IP temeli üzerinde çalışan standart bir network protokolüdür. Diğer bir ifadeyle, FTP, bize, bir server’a -sunucu’ya- dosya yüklememize (upload) ya da bir sunucudan dosya indirmemize (download) imkanı sunar. İşte, dosya alışverişi yapılmasını sağlamak için açılan bu hesaba, FTP hesabı denir. Bir web sitesi yapabilmek için böyle bir hesabın açılması zorunludur. Çünkü, sitemizin içeriğini hosting firmasının sunucusuna upload edebilmemiz -yükleyebilmemiz- için FTP hesabımızın olması şarttır. Yukarıda önerilen firmalar, sınırsız sayıda bu hesabı oluşturmaya izin vermektedir.

»  » 7- Money Back Guarantee:

Para İade Garantisi : Bu özellik te en az diğerleri kadar önemlidir. Çünkü, hosting firmasından memnun kalmadığımız zaman paramızı geri alma imkanımızın olması, alıcı olarak bizler için çok önemlidir. irketi, 60 gün içinde para iade garantisi vermektedir. Yani, 60 gün içinde memnun kalmadığınızı ileri sürerek paranızı geri alabilirsiniz. HostGator şirketi, 45 gün para iade garantisi vermektedir. HostMonster ise her zaman için para iade garantisi vermektedir.

»  » 8- FREE Domain: 

Ücretsiz -Bedava- Alan Adı : Bir web sitesi yapabilmek için bir alanadı almak zorunludur. Alan adı almadan, web sitesi kurma imkânı yoktur. Bazı hosting şirketleri, bir alan adını ücretsiz vermektedir. Bazıları, verdiği bu alan adını ömür boyu ücretsiz veriyor. Yani, bir yıllık ya da iki yıllık gibi bir süre ile sınırlı tutmuyor.Bazıları bir yıllığına ücretsiz veriyor. Bir yıldan sonra ücretli oluyor. Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu devam ediyor.

 »  » 9- EASY Control Panel veya cPanel Control Panel:

Kolay Kontrol Paneli veya cPanel Kontrol Paneli : 

»  » 10- FREE SiteBuilder: 

Ücretsiz Site Yapma Aracı:

»  » 11- UNLIMITED MySQL 5 Databases: 

Sınırsız MySQL 5 Veritabanı : 

»  » 12- FREE Online Stores: 

Bedava Online Market : 

»  » Bu şirketlerin, buraya yazamadığım daha pek çok güzel özellikleri var. 

Başka Nelere Bakmalıyız?

Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu devam ediyor.

»  »  Yukarıda bağlantısını verdiğim listelerde görebileceğiniz gibi Bluehost şirketi de hemen hemen hep ilk 10’un içinde var ve bazı listelerde ise birinci sıradadır. Bunu da tercih edebilirsiniz. Çünkü, ben inceledim. Yukarıda yazan özelliklerin hepsini taşıyor. 

 Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu devam ediyor.

»  »  Bir de bu hosting firmasını inceleyebilirsiniz. Bu hosting firması da çok iyilerden biri. Şimdi tıklayabilirsiniz.

»  » Peki, bütün bu bilgilerden sonra, benim için en iyi hosting hangisidir diyebilirsiniz. Bunun için, değişik ihtimallere göre bir özet yapmak istiyorum. 

»  » Hepsinde de sınırsız alan, sınırsız trafik, sınırsız e-posta hesabı, sınırsız alan adı (site) barındırma, ve yine sınırsız alat alan adı barındırma özellikleri var. Bunların dışında, hepsinde de para iade garantisi var. HostGator‘ün 45 gün,   in 60 gün para iade garantisi var. HostMonster ve Bluehost‘un ise istediğin zaman para garantisi var. Bu şirketlerin hepsinde de cPanel kullanılıyor ve MySQL veritabanına sahip. Yani, yukarıda adı geçen 4 firmanın da kalitesi birbirine çok yakın.  Bunun için, diğer bazı özelliklerine bakmak gerekir. HostGator, HostMonster ve Bluehost 1(bir) yıllık süre ile ücretsiz bir alan adı veriyor.  ise ömür boyu yenileme ücreti almadan bir ücretsiz alan adı veriyor. Bir diğer farkları da fiyatları. Sınırsız alan adı desteği olan paketlerin fiyatları, bu yazıyı yazdığım tarih itibari ile şöyle:

»  »       ‘nin Linux Web Hosting olan iki paketi var. Biri, PersonalClass adındaki paket. Bu paket, 6 alan adına (siteye) kadar barındırıyor. Yani, sınırsız alan adına izin vermiyor. Bunun fiyatı, eğer 2 yıllık kiralarsanız aylığı 4 Dolara geliyor ve iki yıllık toplam, 96 Dolar. Diğer paketi ise PersonalClassPro adındaki paket.  Bu pakette her şey sınırsız. Bunun fiyatı ise, eğer iki yıllık alırsanız aylığı 7 Dolara geliyor ve iki yıllık toplam, 168 Dolar oluyor. 

»  » HostGator‘un kişisel kullanıma uygun iki paketi var. Bunlardan biri, Hatchling Plan adındaki paket. Bu paket yalnızca 1 (bir) alan adını barındırıyor. Bunun fiyatı, eğer iki yıllık kiralarsanız, aylığı 5,95 Dolara geliyor ve iki yıllık toplam, 142,8 Dolar. Diğer paket ise, Baby Plan adındaki paket. Bu pakette herşey sınırsız. Bunun fiyatı ise, eğer iki yıllık alırsanız aylığı 8,95 Dolara geliyor ve iki yıllık toplam, 214,8 Dolar oluyor. 

»  » HostMonster ve Bluehost firmaları, tek paket şeklinde host hizmeti veriyorlar. Bu paket ise sınırsız özelliklere sahip. Bunların fiyatları ise ve HostGator arasında seyretmektedir. Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu devam ediyor.

»  » Fiyat/performans karşılaştırması yaptığımız zaman, Arvixe’nin açık ara önde olduğunu görebiliriz. Öncelikle,     nin 6 alan adına kadar barındırma hizmeti veren PersonalClass paketi alınabilir. Çünkü, bu paket, HostGator‘un sadece bir alan adına barındırma hizmeti veren Hatchling Plan adlı paketinden bile daha ucuz durumdadır. Eğer 6 siteden fazla site yapacak olursak,     den aldığımız PersonalClass adlı paketi, sınırsız alan adı barındıran PersonalClassPro adlı pakete yükseltebiliyoruz. Aradaki fark ücret ödenerek bu mümkün oluyor.

»  » Bütün bunların yanında, benim ingilizcem hiç yok ya da yeterli değil veya da ingilizce ile hiçbir şekilde uğraşmak istemiyorum; benim kiralayacağım sunucular, Türkiye’de yerleşik olsun, şirket sahipleri Türk olsun; kendi dilimde konuşarak ya da yazarak rahat rahat anlaşabileyim ve de destek alabileyim, diyorsanız, size uygun bir şirket te araştırdım. O da daha.net. Bu şirketin değişik özelliklerde bireysel ve kurumsal paketleri var. Her ne kadar, yukarıda yazdığım gibi sınırsız alan, sınırsız trafik, sınırsız alan adı barındırma özellikleri bulunmasa da sizin talebinizi karşılayabilir. Yani, yapmak istediğiniz sitede, yukarıdaki özellikler çok gerekmiyorsa, daha.net in paketleri değerlendirilebilir. Yine Türkiye’de konuşlanmış hosting şirketlerinden biri de Natro Web Hostingdir. Natro Web Hosting’e buradan ulaşabilirsiniz. Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir? konusu devam ediyor.

  »  » Burada adı geçen hosting şirketlerini veya adı geçmeyen diğer hosting firmalarını  incelediğimiz zaman, değişik değişik hosting paketleri ya da planları seçeneği sunduklarını görürüz. Peki, bu paketlerden hangisini seçmeliyiz ya da bu planlardan hangisi bize uygun? Bu sorunun cevabını ise bir sonraki yazımızda bulmaya çalışıyoruz. Bu sayfaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.      

“2c- Benim İçin En İyi Hosting Şirketi (Firması) Hangisidir?” hakkında 17 yorum

 1. Çok teşekkür ederim. Uzun zamandır araştırma içindeydim. Kursları araştırıyordum, ancak güven vermiyorlardı ya da benim için fazla üst düzeydi. Bu bilgilerle, site yapanların elinde oyuncak olmaktan kurtulma imkanı bulacağımı sanıyorum. Ben yaptırdığım siteyi kullanabilmek (içinde değişiklik yada ilaveler yapmak) istiyorum, ve bunun kolay olduğunu,abartıldığını düşünüyorum.

  Tekrar teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

  1. Merhaba Ali Bey,

   Ben de size çok teşekkür ederim. Samimi duygularınızı burada paylaştığınız için. Benimde kurslara gitme imkanın olmadı. Zaten, internet gibi her türlü bilginin paylaşıldığı bu kaynaktan bir şekilde öğrenebilirim demiştim. Sonunda, “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı dijital kaynağı almaya karar verdim. Bu ürünü alarak ne kadar doğru bir karar verdiğimi ürünü inceledikçe anladım. Hikayemi Anasayfa’da ayrıntılı olarak anlatmıştım zaten. Size söylemek istediğim şu: Ben nasıl ki, kendi sitelerimi yapabiliyorsam, sitelerimde istediğim zaman istediğim değişiklikleri yapabiliyorsam, istediğim konularda siteler yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz. Hiç endişeniz olmasın. Ancak, her işte olduğu gibi, bu işlerde de sabırla çalışmak ve emek vermek şart. Yani, bahsettiğim ürünü alınca da her şey bitmiyor. O üründe verilen bilgileri uygulamak size kalıyor.

   Bu işlerde ilk yapılacak iş domainname (alan adı) ve web hosting (site barındırma) hizmeti almak. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

   Takıldığınız her konuda bana yazabilirsiniz.

   Kolay gelsin…

 2. Bir şey soracağım. Lütfen cevap verin çünkü kısa sürede web sitesi açacağım.

  Free domain yani ücretsiz alan adı olayında arvixe bir tık önde demişsiniz çünkü sınırsız bir şekilde ücretsiz alan adı sağlıyormuş. Sorularım şu:

  1. Alan adını ücretsiz olarak Arvixe’den alsak ve kira zamanı bitse (mesela alan adımız : alanadı.com olsun) sitemizi başkası alamayacak mı?

  2.Eğer birinci sorumun cevabı evetse Arvixe bana nasıl bir belge verecek ki o domain yasal olarak sınırsız bir şekilde benim olacak.

  Aydınlatırsanız sevinirim. Bu arada siteniz çok yararlı!

 3. Yeni bir sorum daha oluştu. 🙂

  Şimdi Arvixe’ye baktım da 6 domain $4.00 aylık; limitsiz domain ise $7.00 aylık. Ben ne sınırsız olsun istiyorum ne de 6 tane olsun istiyorum yani tek bir tane bana yetecek bunun paketi yok mu? Varsa nerede?

  Şimdiden teşekkürler!

  1. Merhaba Emre Bey,

   Öncelikle sitemle ilgilendiğiniz ve yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim.

   Her iki yorumunuza birlikte cevap vereceğim. Çünkü, aynı konu hakkındalar.

   Önceki yorumunuzda sorduğunuz 1. ve 2. sorunun cevapları: Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Free domain (ücretsiz alanadı) olayı, o firmadan hosting hizmeti alınmasına bağlıdır. Eğer Arvixe den hosting hizmeti aldığınız ve bunu devam ettirdiğiniz sürece free domain devam eder. İsterseniz 10 yıl ya da 30 yıl veya da daha fazla bir süre devam edin, eğer Arvixe den hosting hizmeti almaya devam ettiğiniz sürece bir alan adını ücretsiz olarak size vermeye devam edecektir. Yani, bir yılın sonunda sizden alan adı için yenileme ücreti talep etmeyecektir. Ömür boyu devam etseniz de sizden yenileme ücreti almayacaktır.

   Arvixe, Hosting hizmeti alırken free domain name nizi (ücretsiz alanadınızı) soruyor ve o alana yazacağınız alanadı hosting hizmeti alırken sizinle yapılan sözleşmeye kaydoluyor. Bu şekilde, size bunu garanti etmiş oluyor. Buraya yazacağınız alanadı, isterseniz Arvixe den alacağınız bir alanadı olur, isterseniz de başka bir şirketten aldığınız alanadı olur.

   Arvixe de kira dönemi bitme diye bir şey yok. Yeter ki, hosting hizmetini Arvixe den almaya devam et. Eğer hosting firmasını değiştirirseniz, o zaman sözleşmenin şartlarına uymadığınız için genel kurallar geçerli olur. Yani, süresi bitince sizden yenileme ücreti talep edilir.

   HostGator ya da diğer bir yıllık ücretsiz alanadı veren şirketlerde ise, siz hosting hizmetini 2. yıl almaya devam etseniz bile bir yıldan sonra, sizden alanadı için yeniden ücret istenecektir. Çünkü, bunlar bir yıl ile sınırlamışlar. Bu açıdan Arvixe, bir adım öndedir.

   1 ve 2 inci soruların cevabı bu şekildedir. Eğer kafanıza takılan soru olursa her zaman yazabilirsiniz. Zamanım elverdiği ölçüde hemen cevap yazarım.

   Bu yorumda sorduğunuz sorunun cevabı ise şu şekildedir: Arvixe ‘nin şu an için tek bir site için yani tek bir domain için ayrı bir paketi bulunmamaktadır. Tek bir domain için hosting hizmeti alacaksanız HostGator‘u tercih edebilirsiniz. Onun bir domain için bir paketi bulunmaktadır. HostGator, dünyanın en kaliteli hizmet veren şirketlerinden biridir. Ancak, ilerde birden fazla site kurma ihtimaliniz varsa, yine de Arvixe den almanızı öneririm. Çünkü, siz de karşılaştırdığınızda müthiş bir fiyat avantajı sunuyor. Diğer şirketlerin bir domain için verdiği fiyata, Arvixe 6 domain için hosting hizmeti veriyor. Yani, bir yıllık hosting hizmeti aldığınızda, domain başına 10 Dolar (Toplam 60 dolar) düşüyor ki bu bu şekilde bir özelliklere sahip dünyada başka hiçbir şirkette yok. Hangi önemli özellikleri taşıdığını yukarıda yazmıştım. Daha yazamadığım pek çok özelliği de var.

 4. Yeterince açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Fakat Arvixe’den 6 domainli paketi alsam ve sadece bir tane domain kullansam aylık yine 4 dolar ödemek zorunda mıyım?

  Ben karar verdim Arvixe’den alacağım ama biz de öğrenciyiz. 🙂 Malumunuz aylık 4 dolardan bir yıllık 48 dolar ediyor. Bİr de 9 dolar domain fiyatı.. Etti size 57 dolar. Ki param olsa direk 7 dolarlık limitsizi alırdım onu hesaplarsak domainle birilikte toplamda 93 dolar ediyor. TL bazında 200 TL civarı oluyor, bu da beni aşıyor.

  Kusura bakmayın sizi de yoruyorum.. 🙂

  1. Merhaba Emre Bey,

   Şirketler, fiyatlarını verirken en düşük olan fiyatı veriyorlar her zaman. Arvixe şirketi de sitesinin Anasayfasında en düşük fiyatını veriyor. Yani, ayda 4 Dolar olan paketin fiyatını veriyor. Bu fiyat, bizim alacağımız “PersonalClass” Paketinin fiyatı, ancak 2 yıllık alırsanız bu böyle, toplam 2 yıl için 96 Dolar. Aynı paketin bir(1) yıllık fiyatı ise 60 Dolar. Yani, aya 5 Dolar düşüyor. Benim sizin email adresinize gönderdiğim e-postadaki verdiğim bilgileri uygularsanız, % 20 indirim kazanacaksınız. O zaman, “PersonalClass” paketinin bir(1) yıllık ücreti, 60 Dolardan 48 Dolara düşecek. Bu ücreti ödeyerek, hem bir tane domaininiz (alanadınız) olacak hem de 6 domaini barındıracak hosting hizmetiniz olacak. Arvixe den Hozting hizmeti (örneğin PersonalClass planı) ile birlikte alacağınız ilk domaine ayrıca para ödemiyorsunuz. Kısaca, bir domain ve hosting hizmetine bir yıllık ödeyeceğiniz toplam miktar 48 Dolar. Hem de bu hosting hizmeti ilk domainin dışında 5 domaine daha barındırma hizmeti verecek özelliğe sahip. İlk domainin dışındaki domainleri alıp almamak tamamen sizin takdirinizdedir. Bir den fazla site yapmayı düşünürseniz yeni domain alırsınız, yoksa almazsınız. Ancak, birinci domain den sonra alacağınız domainlerin ücretini ayrıca ödeyeceksiniz, fakat 6 domaine kadar hosting hizmeti ücreti ödemeyeceksiniz.

   İlk domaininizi ve hosting hesabınızı Arvixe den almaya karar verirseniz, “2c- Arvixe’den domain name ve hosting almak” başlıklı yazımı mutlaka okuyup oradaki yönlendirmelere göre işlem yapmanızı şiddetle öneririm. Ayrıca size gönderdiğim mail deki bilgiyi de uygularsanız, % 20 indirim de kazanmış olursunuz. Unutmayın, mailinize gönderdiğim bilgiyi hosting alma aşamasında uygulayacaksınız. Adım adım gidin ve atlamayın.

   Son olarak şunu yazayım: Bu kalitede ve bu özelliklere sahip bu fiyata hosting hizmeti veren dünyada başka bir şirket bildiğim kadarıyla yok.

   Faydalı olabildiysem ne mutlu bana…

  1. Emre Bey,

   Alanadı sorgulamasındaki “Transfer” yazanlar, o alanadının daha önce alındığını ifade eder. Eğer, o alanadı size aitse ve başka bir şirketten almış iseniz, bu alanadını Arvixe şirketine taşıyabileceğinizi (transfer edebileceğinizi) ifade eder. Eğer taşıma işlemi yaparsanız, artık domaininiz (alanadınız) Arvixe tarafından tescil edilmiş (kayıt edilmiş) olacak. Bundan sonraki yıllık yenilemeleri de Arvixe de yapacaksınız demektir.

   İlginiz için teşekkür ederim.

 5. Yani ben o domain’i alıp transfer ettiğimde arvixe’nin bize tanıdığı imkanlardan mı yararlanacağım yoksa domaini ilk aldığım şirketin imkanlarından mı faydalanacağım?

  Asıl ben teşekkür ederim. Her sorumu sıkılmadan yanıtlıyorsunuz. Hakkınız ödenmez.

  1. Emre Bey,

   Bu konuyu şu şekilde açıklarsam, belki daha anlaşılır olacak.

   Bir alanadı sorgulamasında “Transfer” yazılı olanları sen alamazsın, ama “Register” yazılanlardan birini alabilirsin. Örneğin, “websitesiyapmak” alanadı için bir sorgulama yaparsanız, .com, .net, .org bölümlerinin altında “Transfer” yazılıdır. Bunun için bu uzantılara sahip alanadlarından birini alamazsınız. Bunlar sizden önce başkası tarafından alınmış demektir. Ancak, eğer isterseniz websitesiyapmak.me veya websitesiyapmak.info vs. alabilirsiniz. Çünkü, .me ve .info nun altında “Register” yazmaktadır. Yani “Kaydet” yazmaktadır. (Benim sorgulama yaptığım tarihte, bu bilgiler böyleydi. Şimdi değişmiş olabilir. Yani, belki .me ya da .info uzantılı alanadlarıda tescil edilmiş olabilir.)

   “Transfer” konusunu da örnekleyelim:
   Bildiğiniz gibi, websitesiyapmak.net bana ait bir alanadıdır. websitesiyapmak.net alanadını ben başka bir şirketten almıştım. Eğer istersem, Arvixe şirketine taşıyabilirim. O zaman “Transfer” yazan bölümün üstüne tıklayacağım ve daha sonra “Next” i tıklayarak devam edeceğim. Bu durumda ilerleyen aşamalarda benim websitesiyapmak.net alanadımla ilgili “DNS Server” gibi (önceki şirkete kaydımla ilgili) bazı bilgiler istenecek ki o bilgileri kullanarak Arvixe şirketine taşıma işlemi yapılabilsin. Taşıma işleme gerçekleştikten sonra önceki şirketimle bu alanadı ile ilgili olarak ilişiğim kesilir. Artık ben, alanadı konusunda Arvixe şirketinin şartlarına tabi olacağım. Alanadının süresi bitince Arvixe para yatırarak süresini uzatacağım, Arvixe’in belirlediği ücreti ödeyeceğim. Ve tabii Arvixe‘in bana sunduğu imkânlardan yararlanacağım.

   websitesiyapmak.com alanadı bana ait olmadığı için taşıma yani “Transfer” işlemi de yaptırma imkânım yoktur.

   Bu bilgiler daha açıklayıcı oldu diye düşünüyorum. Ancak, kafanıza takılan bir soru olursa her zaman çekinmeden sorabilirsiniz. Ben, bu siteyi bunun için yaptım. Size yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.

   Bana böyle bir imkânı sunduğunuz için teşekkür ediyorum.

 6. merhabalar ben ayin 4unde hostmomter sitesinden 1 yillik host satin aldim , ama bazi nedenlerden dolayi para iadesi talep ettim . 14 gun sureso warmis yaklasik 2 gun once ama ne param iade oldu ne de maile cvp geldi acaba baska bi yolu mu war bu konunun bana yardimci olur musunuz acaba 🙁

  1. Web Sitesi Yapmak

   Merhaba derya hanım,

   Hostmonster ile hiç çalışmadığım için pek bir bilgim yok. Ancak, GooMass yazarları bu hosting şirketini tavsiye ediyorlar ve o hostingi kullanıyorlar. Dilerseniz buradan ulaşıp kendilerine sorabilirsiniz.

   Kolay gelsin…

 7. Merhaba Halil Bey,

  Uzun zaman önce size buradan bir site almak istediğimi söylemiştim ve çeşitli sorular sormuştum. Siz bana mail atarak Arvixe şirketinden nasıl indirim alabileceğimi söylemiştiniz. Ben de dediklerinizin hepsini yaptım. 108 dolar yerine 86.40 dolarlık bir ödeme istedi benden. Ben ödememi yaptım fakat ana sayama gittiğim zaman hala 108 dolarlık ödeme yapmam gerektiğini söylüyor. Ne yapmam gerekiyor?

 8. Halil Bey,

  Sorunu çözdüm ve domain’e kadar her şey doğrulandı. Fakat emretantu.com’a gittiğimde web sitesi bulunamadı diyor. Benim tek istediğim şimdilik (1-2 ay kadar) kişisel youtube kanalıma yönlendirme vermek. Bunun HTML kodunu biliyorum fakat bunu gerçekleştirebileceğimiz panelin nerede olduğunu bilmiyorum.

 9. İkinci sorunu da çözdüm. Şimdi geldik üçüncü soruna. 🙂 Benim aldığım class’ta sınırsız domain özelliği vardı. Yeni bir domaini nereden ekleyebilirim?

  1. Web Sitesi Yapmak

   Bu konuyla ilgili bir yazı yazmayı düşünüyorum. Şu kadarını yazayım: Addon domains (Alanadı ekleme) den yapılıyor. Eğer, alanadı, hosting şirketinden alınmamış ise, bir de name server değiştirme yapılması gerekiyor. Yani, hosting şirketinin bildirdiği ns1. ve ns2. diye başlayan 2 adet name server, domainin ilgili bölümüne yazılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.