İçeriğe geç

4f- “.k12.tr” Uzantılı Alan Adı Almak ve İstenen Belgeler

»  »  NIC.TR, “.tr” Alan Adları Yönetimi’nin Temmuz, 2010’da çıkarmış oldukları, “.tr” Alan Adları Politikalar, Kurallar ve İşleyiş, Sürüm  5.1.1 adlı dökümana göre, konuyu açıklamak en doğrusu olacaktır. Çünkü, bu konudaki tam yetki ve bilgi bu kurumdadır. Söz konusu dökümanın ilgili bölümlerini alıntı yaparak buraya aynen aktarıyorum.

 

  “.k12.tr”

Politika, Yöntem ve Kurallar

 

AMAÇ:

“.k12.tr”alt alan adı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanmış okul öncesi eğitim veren kreş,  anaokulu, ilköğretim, lise ve dengi öğretim kurumlarının kullanımı için açılmış bir alt (ikinci  düzey) alan adıdır. 

 

KAPSAM:

Bu alan adı yalnızca T.C. okul öncesi eğitim veren kreş, anaokulu, ilköğretim, lise ve dengi öğretim kuruluşları tarafından kullanılacak biçimde sınırlandırılmıştır.

 

KURALLAR:

• Alan adının tahsis edilebilmesi için; 

•       alan adı talebinde bulunan kuruluş devlet okulu ise, anaokulu, ilköğretim, lise ve dengi okulların müdürlük makamınca verilmiş, antetli  kağıt üzerinde makamca imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin,

•       alan adı talebinde bulunan kuruluş özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Kurum Açma İzin Belgesi ile ilgili belediyeye başvurularak temin edilen İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı’nın,

       alan adı talebinde bulunan okul öncesi eğitim veren bir kreş ise, Milli Eğitim akanlığı’ndan veya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan alınmış Açılış İzin Belgeleri’nin“.tr” Alan Adı Yönetimi’ne gönderilmesi gerekmektedir.

Bu kurallara ek olarak “.tr” Alan Adı Yönetimi’nin diğer genel kuralları uygulanır.

 

En İyi Hosting Şirketi Hangisi?

Web Site Yapmasını Ben Nasıl Öğrendim?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.