İçeriğe geç

(110+ Saat) Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi – Sadık Turan

46,99

Komple Uygulamalı Web Geliştirme Sıfırdan ileri seviyeye ‘Web Geliştirme’: Html,Css,Sass,Flexbox,Bootstrap,Javascript,Angular,JQuery,Asp.Net Mvc&Core Mvc

Komple Uygulamalı Web Geliştirme Sıfırdan ileri seviyeye ‘Web Geliştirme’: Html,Css,Sass,Flexbox,Bootstrap,Javascript,Angular,JQuery,Asp.Net Mvc&Core Mvc

Öğrenecekleriniz

 • Web geliştirici olmak için gereken tüm konuları öğrenip kariyerinize iyi bir başlangıç yapabileceksiniz.
 • Web Tasarımınızı sıfırdan kendiniz adım adım yapabileceksiniz.
 • Web sitelerinize bir yönetim paneli ekleyip dinamik içeriklerinizi bir yerden yönetebileceksiniz.
 • Bir blog sitesi yada bir şirketin tanıtım sitesini kolaylıkla yapabileceksiniz.
 • Bir e-ticaret sitesini baştan sona birlikte hazırlayacağız.
 • Kurs sonunda donanımlı bir web geliştirici olup bu alanda para kazanıyor olabileceksiniz.

Gereksinimler

 • Hiçbir ön bilgi gerekmez, sadece web geliştirmeyi öğrenmek istemeniz yeterli!

Açıklama

Yayınlandığı tarihten beri Udemy’nin en iyi 3 kursu içerisinde en yüksek değerlendirme oranına sahip olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu başarının nedeni şüphesiz ki; sürekli güncel kalan bir kurs olmamız ve web geliştirme alanıyla alakalı en önemli ve en gerekli konuları sadece bir kursta yalın ve net bir şekilde öğreniyor olmanızdır.

Kursumuzdaki konu başlıkları sırasıyla; HtmlCssSass & ScssFlexboxJavascriptAngularBootstrapJQuery ve Asp.Net Core Mvc konu başlıklarıdır.

Sürekli geliştirmeye devam ettiğim web geliştirme kursumuz her web geliştiricinin arşivinde mutlaka bulunması gereken bir kurstur.

Web geliştirme alanıyla daha önceden ilgilenip ilgilenmediğiniz bizim için hiç önemli değil. Sadece bir kurs ile bu alanda sıfırdan ileri seviye kadar eğitim alıp istediğiniz dinamik web uygulamasını yapabilen binlerce kişiden biri olabilirsiniz.

Kursumuz sıfırdan ileri seviyeye kadar bir web geliştiricinin bilmesi gereken tüm konuların yer aldığı, piyasadaki en kapsamlı ve en güncel kurs olduğunu bilmenizi isterim.

Peki neden Web Geliştirici Kursuna İhtiyaç Duyalım ;

 • Ciddi iş potansiyeline sahip olan bu alanda kendinizi geliştirip iyi bir kariyer sahibi olabilirsiniz.
 • Freelancer olarak çalışıp kendi müşterilerinize hizmet sunabilirsiniz.
 • Kurumsal bir firmada iyi bir ücret karşılığında çalışabilirsiniz.
 • Hayal ettiğiniz projeleri gerçekleştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Kurs programı web geliştirici alanıyla uğraşmaya başlamış ancak neyi ne zaman öğrenmesi gerektiğini bilmeyen ya da bu alanla ilgili hiç bir fikri olmayan kişileri göz önüne alarak sıfırdan özenle hazırlanmıştır.

Web geliştirici olmak aslına bakarsak zor değil ancak kaynak sıkıntısı gerçekten çoğu zaman sıkıntı oluyor ve aslında kolay olan bu süreci gerçekten çok zormuş gibi gösteriyor.

Kaynak sıkıntısı; aslında neyi öğrenmemiz gerektiği , öğrenme sürecinde birbirinin eşdeğeri konular ya da yazılım araçlarının neler olduğu en son çıkan teknolojiler neler gibi konuların bilinmediği üzerinedir. Bu gibi sıkıntılar öğrenme sürecini uzatıp çoğu zamanda bu işten vazgeçilmesine neden olmaktadır.

Bize sınırsız bilgi sunan internet ile kaynağa ulaşma sürecimiz çok çabuk ve kolay olmaktadır ancak bu başta güzel gözükse de binlerce kaynak içinden neyi öğrenmemiz gerektiğini seçmek gerçekten zor oluyor. Dolayısıyla çoğu zaman birbirine eşdeğer çoğu yazılım türleri ya da araçlarıyla boşu boşuna aylarca uğraşıyoruz. Bu gerçekten büyük zaman kaybı.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursuna katılarak hayal ettiğiniz mesleğe net ve yalın bir anlatım ile zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Web geliştirici olmak için gereken konuları öğrendik ancak sitemizi nasıl yayınlayacağız ?

 • Satın almanız gereken hosting paketi nasıl olmalı ? 
 • Hangi özelliklere sahip olmalı ? 
 • Dosyalarımı nasıl internet ortamında yayınlarım ? 

Bu gibi soruları eminim çok merak ediyoruz. Dolayısıyla kursumuza kayıt olan her kişi geliştirdiği web sitelerini yayınlamak için gereken Web Hosting paketine 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sahip olacaktır. Üstelik sitenizi nasıl yayınlayacağınız adım adım anlatılmaktadır, bu işlem gerçekten çok basit.

Kurs Sonunda ;

 • Her türlü web tasarım sitelerini
 • Her sektöre hitap eden statik ve dinamik tanıtım sitelerini
 • Blog tarzındaki dinamik içerik üreten web sitelerini
 • Sitelerinizin yönetim panelini
 • En temel kuralları içeren bir E-ticaret sitesini

yapabiliyor olacaksınız.

Zaman kaybetmeden Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuza dahil olup bir web geliştiricinin bilmesi gereken en güncel ve en temel konuları planlı bir şekilde öğrenin…!

*****************************

Web Geliştirme ile İlgili Detaylar

Web Geliştirme Nedir?

Web geliştirme komple bir web sitesinin hem web tasarım (html,css,javascript), hem de web programlama (asp net mvc) konularının kullanılarak geliştirilmesidir. Sadece html css kullanarak statik bir site tasarlayabiliriz ancak işin içine bir web programlama dilini de katarsak dinamik bir web uygulaması geliştirmiş oluruz.

Dinamik bir web uygulaması bir yönetim paneline sahiptir ve yönetim paneli ile site içeriklerini dinamik bir şekilde yönetebiliriz.

Web geliştirme temel olarak 3 alan altında ele alınır; FrontendBackend ve FullStack.

Frontend, bir web sitesinde amaca uygun içeriklerin görüntülenmesi aşamasıyla ilgilenir. Bu alanda çalışacak kişiler htmlcss ve javascript konularına hakim kişilerdir.

Frontend geliştirici bir web sitesini html ve css kullanarak sıfırdan tasarlayarak güzel görünümlü web sayfalarını oluşturabilir.

Frontend geliştiriciler, web programlama dili kullanmazlar yani database yapısı ve iş kuralları ile ilgilenmezler ancak hazır veri deposundan (restful service) gelen json ya da xml türündeki verileri kaynaktan talep eder ve web sayfasında görüntülerler. Örneğin, döviz kurlarını javascript ile api servisinden talep eder ve html etiketleri ile sayfada gösterir.

Backend, bir web sitesinin tasarımı ile ilgilenmez. Backend geliştiriciler web uygulamalarının database yapısını oluşturup belirli iş kurallarını ele alarak web uygulamasının düzgün, performanslı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Backend geliştiriciler, frontend geliştiriciler için bir veri deposunu hazırlar (restful service) ve frontend geliştirici servisten gelen bilgileri javascript ile elde edip görüntü oluşturmak için gerekli html ve css kodlarını kullanır.

Fullstack, frontend ve backend geliştiricilerin ilgilendiği tüm alanları kapsar.

Fullstack bir web geliştirici, bir web uygulamasının baştan sonra hem tasarım hem de programlamasını tek başına yapan kişidir. Bu kişiler genelde freelancer olarak çalışırlar yani her hangi bir firmaya bağlı kalmadan aldıkları işleri tek başlarına yaparlar.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile fullstack bir web geliştiricinin bilmesi gereken tüm konuları öğrenerek bir web uygulamasını baştan sonra kendiniz geliştirebilirsiniz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Peki fullstack web geliştirici olmak için hangi konuları bilmemiz gerekiyor ?

Html Nedir?

İster statik ister dinamik bir web site olsun her web site tasarımında mutlaka html kullanmak zorundayız. Tüm tarayıcılar yazmış olduğumuz html içeriklerini görüntüye çevirirler. Bu yüzden web geliştirme için ilk olarak güzel bir html bilgisine ihtiyacımız vardır.

Html, xml veri yapısında tanımlanmış bazı etiketlerden oluşur.Html bir programlama dili değildir. Bu yüzden yanlış yazılan bir html içeriğini kontrol edecek bir program yoktur. Tarayıcılar gelen html içeriğini olduğu gibi görüntüye çevirirler ancak html kodlarını yazarken mutlaka uymamız gereken bir html standardı vardır. Çünkü web sayfa hazırlamamızdaki en büyük nedenlerden biri arama motorlarının seveceği standartlara uygun bir web tasarım yapısı oluşturmaktır.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile güzel bir html bilgisine sahip olarak, html standartlarına uygun mükemmel web siteleri geliştirebilirsiniz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Css Nedir?

Sağlam bir html bilgisine sahip olduktan sonra css nedir, iyi bir şekilde öğrenmemiz gerekir. Çünkü html etiketleri soluk cansız bir şekilde görüntülenir. Html etiketlerini renklendirmek, konumlandırmak, boyutlandırmak gibi işlemleri yapabilmek için mutlaka css nedir, bilmemiz gerekir.

Css nedir, daha iyi açıklarsak; örneğin yazı yazmak için kullandığımız her hangi bir kelime işlemci programını örneğin word programını düşünelim. Yazdığımız yazılar başta yalın ve sadedir. Ancak yazılarımızı daha iyi hale getirmek için kullanabilecek olduğumuz bir sürü stil özellikleri vardır. Örneğin başlığı kalın yapmak ya da renklendirmek için bazı kısa yolları kullanırız. İşte css de tamamen bu şekilde oluşturulan yalın html görüntülerini canlandırır.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile css nedir ve css ile harika web tasarımlarını nasıl yapabiliriz detaylı bir şekilde öğreniyoruz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Bootstrap Nedir?

Şimdi ise; bir standarda bağlı daha etkin web tasarımları oluşturabilmek için bootstrap nedir, iyi bir şekilde öğrenmemiz işlerimizi oldukça kolay hale getirir.

Sayfa tasarımı için html öğrendik ve tasarımımıza görüntü kazandırmak için css bilgisini de öğrendik ancak css kodlarını en alt seviyede yazmak çoğu zaman bizi zorlar. Dolayısıyla daha etkin css yazabilmek için bazı firmalar tarafından oluşturulmuş hazır css kütüphaneleri vardır.

En basitiyle bootstrap kütüphanesi içinde oluşturulmuş bazı buton stilleri mevcuttur ve buton stillerini kullanmak için yapmamız gereken sadece buton stiline ait sınıf ismini kullanmamızdır, hepsi bu kadar. Bu sayede web sitemizin tüm sayfalarında aynı css ‘e sahip aynı tarzda butonlara sahip olmuş oluruz.

Tabi ki bootstrap nedir, öğrendikten sonra yapabileceğimiz tek konu buton oluşturmak değil. Bootstrap ile bir çok hazır component kullanımına sahip oluyoruz.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile bootstrap nedir ve bootstrap ile harika web tasarımlarını nasıl yapabiliriz detaylı bir şekilde öğreniyoruz.Kursu incelemek için tıklayınız.

Javascript Nedir?

Şimdi ise hem frontend hem de backend alanlarında kullanılan javascript nedir, öğrenelim.

Javascript öğrenerek frontend alanında hazır bir veri deposundan (restful api) bilgi talebinde bulunup gelen json ya da xml verileri ile bir web uygulaması oluşturabiliriz. Örneğin bir film tanıtım sitesi yapmak istediğimizde tüm film bilgilerini kendi veri tabanımıza tek tek kayıt etmemize gerek yok. Tüm film ve dizi arşivini bize restful servisi ile sunan bazı firmalar mevcut. Örneğin; themoviedb gibi.

Dolayısıyla tek yapmamız gereken javascript nedir, güzel bir şekilde öğrenmek ve sonrasında bu gibi uygulamaları javascript ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peki Javascript ‘i sadece frontend tarafında mı kullanıyoruz? Yani sadece hazır bir veri deposumu bulmamız gerekiyor, hayır. Javascript dilini kullanarak backend alanında da uygulama geliştirebiliriz bunun için nodejs öğrenmemiz gerekiyor.

Nodejs platformu dahilinde tamamen javascript kullanarak frontend geliştiriciler için veri depomuzu kendimiz oluşturabiliriz. Hatta nodejs ile baştan sona bir fullstack web geliştiricinin yaptığı tüm işleri yapabiliriz.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuzda javascript nedir, öğreniyoruz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Asp Net Nedir?

Bir backend ya da fullstack web geliştiricinin mutlaka en az bir web programlama dilini biliyor olması gerekiyor.

Kullanabilecek olduğumuz web programlama alternatifleri mevcut. Bunlardan bazıları; Asp net, php, nodejs, django.

Hangi web programlama dilini kullanıyorsanız kullanın sonuç değişmez. Bir web programlama dili ile yaptıklarımızı diğeriyle de yapabiliriz. Ancak burada önemli olan öğrenmeye karar verdiğimiz web programlama dilinin ne kadar popüler olduğudur ?

Kursumuzda Asp net anlatıyorum çünkü Asp net mvc gerçekten çok popüler. Karşılaştığınız her hangi bir sorunda çözüme ulaşmak için bir çok kaynağa anında ulaşabilirsiniz. Ya da iş başvurularında sıklıkla bu alanda ihtiyaç olduğunu görürsünüz. Bu yüzden bir backend geliştirici için asp net mvc bilmek oldukça önemlidir.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuzda asp net nedir, öğreniyoruz.

Bu kurs kimler için uygun:

 • Kod yazmayı öğrenmek isteyen herkes
 • Web geliştirici olarak kariyerine başlamak isteyenler
 • Web sitesi yaparak alternatif gelir kaynağı oluşturmak isteyenler
 • Yeni iş kuran ve kurumsal web sayfası yapmak isteyenler
 • Kendi işini kurarak freelancer olarak çalışmak isteyenler

Kullanıcı Yorumları

Ahmet Tunca: Kurs baştan sona komple web geliştirici yetiştirecek şekilde dizayn edilmiş. Güncel teknolojilerin ve mimarilerinde değinildiği projelerle .Net platformuna güzel bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Bu güzel kursu biz junior geliştiricilere sunduğu için Sayın Sadık Turan’a teşekkürlerimi sunarım.

Muammer karaca: Puanlamayı, daha ders içeriklerinde neler olduğunu anlatırken istediğinden, karşıma hiç durmadan dersi puanlayın diye çıkmasın diye 3 yıldız verip geçmiştim. Yani kimsenin hakkını yemek istemem genelde puanlamamı ders bittiğinde düzeltirim ama, html css derslerim bittikten sonra bile verdiğim puan içime sinmediğinden dolayı gelip değiştirmek istedim büyük ihtimal eğitim bittiğinde tekrar bir düzenlemeye gidip 5 yıldız yapacağım şimdiden teşekkürler

ibrahim ERMİŞ: Kesinlikle müthiş bir emek ile hazırlanmış çok iyi bir kurs, ve yeni başlayıp uzmanlaşmak isteyen herkesin izlemesi gereken dersler var

Mehmet Akyer: Kursu bitirdim ve kurs gerçekten harika. Sadık hocamız kimin nasıl öğrenebileceğini biliyor ve kursu herkese ona göre hazırlamış. Kursa belirli bir özveri ile çalışırsanız ve hocamızın dediklerini uygularsanız not almanıza dahi vs. gerek kalmadan çoğu şeyi kapabilirsiniz. Tüm kursu bitirdim ve tam anlamıyla bir FullStack Developer olarak kendimi hazır hissediyorum. Bu kursu izleyecek kişiler arkasına yaslansın ve kendisini Sadık Hoca’nın dediklerine bıraksın. Teşekkürler Sadık Hoca :))

Ahmet Erdonmez: Internet uzerinden ( Youtube, Udemy etc.) egitime aliskin biriyim. Dolayisiyla egiticiyi ilk 5-8 dersinde anlayabilirim. Aslinda Sadik Hocanin kalitesini en basta anladim ama bu yorum icin biraz bekliyeyim dedim. Su an derslerde baya ilerilerdeyim. Harika bir egitim tarzi var. Bir kere konuyu COK AMA COK iyi bildigi kesin. Bu yorumu okuyan arkadas, amacin web tasarim ogrenmekse ve sifir seviyede isen hic ama hic dusunme direk kayit ol. Daha bugun bir arkadasa onerdim. Tesekkurler Hocam. Yeni egitim videolarinizi bekliyoruz…

Yasin Kocabaş: mükkemel bir web geliştirme kursu 0 dan başlayıp ileri seviye ve sonrasında profesyonel olmak istiyor iseniz bitirmeniz gereken ilk kurslardan birisi 🙂

Alper TUNGIR: Çok faydalı bir kaynak olmuş, emeğinize sağlık.

Muhammed Emin Şahin: Şu anda 100. videodayım. Kurs gerçekten kaliteli.Wep geliştirme ile ugraşmak istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim

Hüseyin KAYACIK: Mükemmel bir kurs, korktuğum javascript ten artık korkmuyorum. Bana Web i öğreten hocam Sadık Turan ı unutmayacağım.

Kadir Yıldız: Harika ötesi bir anlatım. Gerçekten vaad ne ise yerine getirilmiş. Bazen zorluklar yaşıyorum o da benim bilmezliğimden dolayı. Hocama çok teşekkür ederim. İnşallah kurs bitiminde hocanın da ön gördüğü seviyeye gelebilirim

Daha fazla yorum görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sadık Turan – Web Geliştirici & Eğitmen

Merhaba ben Sadık Turan.

19 yılı aşkın süredir Yazılım ile ilgilenmekte olup 15 yıldan beri Yazılım eğitimi vermekteyim.

İlgi alanım daha çok Web Uygulamaları geliştirmek üzerine olmakla birlikte son zamanlarda ilgilendiğim teknolojiler ; Asp net core mvc, Xamarin, Python, ve Javascript tabanlı geliştirilen uygulamalardır. Dolayısıyla NodeJs, Angular, React ve VueJs bir hayli ilgimi çekmektedir.

Verdiğim eğitimlerdeki kaliteyi hep iyi seviyede tutmak adına daima gerçek senaryolar üzerinden uygulama odaklı yalın ve anlaşılır bir dille anlatım yapmaktayım. Ayrıca en son çıkan araçları kullanmaya özen gösteriyorum.

UDEMY HAKKINDA

Bu kurs, bir Udemy kursudur. Udemy hakkında daha fazla bilgi almak isyenler için sıkça sorulan sorulardan oluşan bir sayfa hazırladık. Bu sayfayı görmek için buraya tıklayınız.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.