İçeriğe geç

Web Geliştiricisi Olmanın Temelleri – Dogukan Guven Nomak

46,99

Web Geliştiricisi Olmanın Temelleri HTML, CSS ve Flexible Grid System ile web sayfalarınızı tüm mobil cihazlara uygun şekilde kodlamayı öğrenin!

Web Geliştiricisi Olmanın Temelleri HTML, CSS ve Flexible Grid System ile web sayfalarınızı tüm mobil cihazlara uygun şekilde kodlamayı öğrenin!

Öğrenecekleriniz

 • Temel olarak web sayfalarının nasıl çalıştığını ve oluşturulduğunu
 • HTML, CSS ve Flexible Grid System’in ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını
 • HTML Elementleri, Formları ve Özelliklerinin nasıl kullanıldığını
 • CSS Seçicileri, Özellikleri ve Fonksiyonlarının nasıl kullanıldığını
 • Yazacağımız kodları tarayıcı üzerinde nasıl inceleyeceğimizi ve oluşan hataları Dev Tools ile hızlıca nasıl düzeltebileceğimizi
 • Nasıl kod okuması yapacağınızı ve kendi CSS Framework’lerimizi nasıl hazırlayacağımızı
 • Responive Design ve Grid System’in ne olduğunu, web sayfalarımızı tüm mobil cihazlara uygun şekilde nasıl kodlayacağınızı
 • Farklı CSS Framework’lerini kullanarak sayfamızı daha hareketli hale getirebilecek animasyonları ve simgeleri/ikonları sayfalarımıza nasıl ekleyebileceğimizi

Gereksinimler

 • Hiçbir ön bilgi gerekmez, heyecan ihtiyacınız olan tek şeydir.
 • Bir PC veya Mac gereklidir.
 • Kursun öncesinde hiçbir yazılım gerekmez. Kursta kullanılan tüm yazılımlar ücretsizdir.

Açıklama

Herkese Merhaba,

Adım Doğukan Güven Nomak. İstanbul’da Arayüz Geliştiricisi olarak çalışmaktayım.

Web Geliştiricisi Olmanın Temelleri kursuna hepiniz hoşgeldiniz. Bu kurs sayesinde HTMLCSS ve Flexible Grid System ile kendi web sayfalarınızı tüm mobil cihazlara uygun şekilde kodlamayı öğrenebilir ve kendi CSS Framework’ünüzü yazabilirsiniz. Tüm bunların dışında yaklaşık 10 yıldır keşfettiğim tüm ipuçlarını kurs programında göreceğiniz başlıklar altında detaylıca sizlere aktaracağım.

Videolarda görüşmek üzere, Sevgilerimle.

Bu kurs kimler için uygun:

 • Kod yazmayı öğrenmek isteyen herkes
 • Alternatif gelir kaynağı oluşturmak isteyen herkes
 • Web siteleri oluşturmak isteyen herkes
 • Mali açıdan bağımsız olmak isteyen herkes
 • Web geliştiricisi olarak kariyerine başlamak isteyen herkes

KULLANICI YORUMLARI

Eren SEZER: Şuana kadar öğrendiğim bilgileri biliyordum o yüzden genel bir tekrar oldu gayet başarılı ve akıcı bir biçimde anlatmışsınız

Ümit Arpat: Başlangıç yapmak adına alabileceğinizi en iyi kurslardan..

Fatih DEMİR:Elinize ve ağzınıza sağlık.Fakat keşke Grid sisteminizi de kullanarak, işin sonunda güzel bir uygulama yapsaydık.Fena mı olurdu Premium bir html teması kodlamak,Psd2html gibi. Ama tabiki de Grid olarak da Flexible kullanarak.

Rabia Şeyda Büyükkıdan:Uzun zaman önce aldığım eğitimi henüz bitirebildim. Sabırla izleyip bir yandan uyguladığınız da cidden katkısı oluyor. Bir tasarımcı olarak yapmak istediğim bir çok projem için katkısı olacağını düşünüyorum. Kaynaklar ise aşırı ufkumu açtı. Çok teşekkürler.

Bedirhan GÜL:HTML CSS bilgim vardı ama cidden bu kurs ile pekiştirmiş öğrenmediğim bazı şeylerin olduğunu fark ettim bu videolar sayesinde gerçekten faydalı bir kurs almanızı tavsiye ederim

Erdem KARA:İstediğim tekrarda izleyebiliyorum. Memnunum, Teşekkür ederim. Doğukan Güven NOMAK arkadaşımızı bu ders videosundan dolayı tebrik ediyorum.

Murat Can Kırdar:Çekiliş ile ücretsiz şekilde sahip olduğum ve kendi adıma normalden daha hızlı bitirdiğim bir kurs içeriği çok güzel herkese tavsiye ederim.:)

Salih Çağlar Ispirli:Sıfırdan başlayanlar ve orta seviye geliştiriciler için iyi bir eğitim olmuş. Doğukan hocam tüm özelliklerin üzerinde durarak açıklayıcı bir biçimde anlatmış. Web geliştiricisi olmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Firmamızda çalışan frontend developerlarımızı ve stajyer arkadaşlarımızı artık bu eğitim ile daha iyi yetiştireceğiz.

Emircandemir:doğukan’ı kanalından tanıyoruz, harika işler yapıyor. sayesinde güzel bir network takibi sağlayabiliyoruz.
kursa gelince; kanalındaki tavsiyelerle kalmayıp, harekete geçerek bu kursu hazırlaması harika olmuş.
arkadaşlar doğukan yıllardır bu işi yapıyor (hatırladığım kadarıyla 10 yıldan fazla); kurs içinde öyle yerlerde öyle ipuçları göreceksiniz ki, bunları pc başında aylarca çalışarak bile keşfetmemiz im-kan-sız. “bu adam bu trick’i yaptıysa, demek ki piyasada işine çok yarıyor ve kolaylaştırıyor” diye düşünmeli, kursu dikkatli ve ilgiyle izlemelisiniz. çünkü bilgi-araştırma azimle oluyor ama tecrübe için gerçekten sahaya inmek gerekiyor; bu videolarda bolca tecrübe var, kapmaya bakın. ben kaptım, memnunum 🙂
anlatım ve işlenen konular henüz emekleme aşamasındaki arkadaşlara belki ağır gelebilir, çünkü bahsedilen konular gerçekten öz ve işe yarayacak konular. videolarda boş, fazlalık veya zaruri kısımlarla asla karşılaşmıyoruz. yoğun bir bilgi akışı var ki bu benin çok işime geldi. anlamakta zorlandığım konularda 2. kez üstünden geçmek yeterli oldu.
hiç html-css görmemişler için not:eğer html ve css adlarını yeni duyduysanız; “html nedir css mantığı nedir?” diyerek yapacağınız birkaç saatlik araştırma kafanızda bir şeylerin daha iyi oturmasını ve bu kursa daha sağlam başlamanızı sağlayacaktır. (çok abartmadan lütfen, sadece 1-2 saat kafanızda fikir oluşması için araştırmayı kastediyorum. tekrar ediyorum; bu, html-css ismini bile daha yeni duymuş kişiler için geçerli)

Harun Ünal:Sıfırdan başladım. Sadece izlerken diğer kurslar gibi 1.5 hızda izleyiverdim telefondan. Bilgisayar başında yaparken ise normal hızda durdura durdura izlemek zorunda kaldım. Bu da içeriğin dolu dolu olduğunu gösteriyor. Eee üüü dediği yerleri bile kırpmış. Kısa kısa konu konu çekip indexlemiş. Lazım olursa geri dönmesi kolay olacak. Alın, izleyin, ama mutlaka elle yazarak takip edin, sonra başka kaynağa geçin. Teşekkür ederim kendi adıma. Çok şey öğrendim. Sonuçta 10+ senelik tecrübeyi, püf noktaları çok çok uygun bedellerle öğreniyoruz. Eskiden ustalar ölünce sırlarını kalfası bile bilmezdi. Güzel zamanlardayız.

Daha fazla yorum görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Dogukan Guven Nomak – Senior Frontend Developer at edelkrone

Merhaba,

Adım Doğukan. Ankara’da Arayüz Geliştiricisi olarak çalışıyorum.

YouTube üzerinde Geliştirici ve Tasarımcı arkadaşlarla birlikte çeşitli seriler altında video içerikler üretiyoruz. Ayrıca Flexible Grid System adında Open Source olarak geliştirdiğim bir projem var.

Yeniliklerden haberdar olmak istersen beni diğer sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsin.

UDEMY HAKKINDA

Bu kurs, bir Udemy kursudur. Udemy hakkında daha fazla bilgi almak isyenler için sıkça sorulan sorulardan oluşan bir sayfa hazırladık. Bu sayfayı görmek için buraya tıklayınız.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.