Web Sitesi Yapma Aşamaları, Adım Adım İnternet Sitesi Kurma

Web Sitesi Yapma Aşamaları

»  »  Web sitesi yapma aşamaları veya adım adım internet sitesi kurma işlemleri, sırasıyla ve resimli olarak anlatılmıştır. Bu aşamaları sırasıyla tamamlayarak ilerlemek, size, çok kolaylık sağlayacaktır.

»  »  Web sitesi yapma aşamalarını sırasıyla okumanızı ve sırasıyla uygulamanızı tavsiye ederim. Bunu yaptığınızda, sitenizin aşama aşama oluştuğunu göreceksiniz. Gözünüz korkmasın. Parçalara ayırarak yapılırsa, çok büyük işler bile başarılabilir. Hiç bir büyük iş, tek hamlede bitirilmemiştir. Hiç bir başarı, bir anda elde edilmemiştir. Hepsinin aşamaları vardır. Bir aşama bitirildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. Her bir aşama ilerlendikçe hedefe biraz daha yaklaşılır. Ve sabırla devam edilip, aşamalar bitirildiğinde hedefe ulaşılır.

»  »  Bu sayfalarındaki yazılar, uygulama sırası dikkate alınarak hazırlanmıştır. Siz de sırasıyla uygularsanız, daha fazla yararlanabilirsiniz.

Web sitesi yapma aşamaları veya adım adım internet sitesi kurma işlemleri:

Web sitesi yaparken gerçekleştirilecek aşamaları şöyle özetleyebiliriz.

İlk olarak, plan ve hazırlık yapılması gerekmektedir. Her projenin bir planı olmalı ve projeye hazırlık yapılmalıdır.

İkinci olarak, yapılacak web sitenin adı konulmalıdır. Yani, domain (alanadı) seçimi yapılmalı ve domain tescili yapılmalıdır.

Üçüncü olarak, uygun bir web hosting paketi alınmalıdır. Ve domain ile web hosingin bağlantısı kurulmalıdır.

Dördüncü olarak, web tasarımı için uygun bir yazılım belirlenmeli ve bu yazılım yüklenmelidir. Gerekli ayarlar yapılmalı, tema ve eklentiler yüklenmelidir. (Ben, bu sitede wordpress in yüklenmesini ve kurulmasını anlatıyorum. Ayrıca, temalar ve eklentiler konusunda bilgiler veriyorum.)

Beşinci olarak, sitenin içeriği oluşturmalı. Siteye yazılar, resimler ve videolar girilmelidir. Sitenin içeriyi, ne kadar zengin olursa, o kadar iyi olur.

Altıncı olarak, sitenin tanıtımı yapılmalı ve siteye ziyaretçi çekmek için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Bu amaçla, siteyi SEO ya uygun hale getirmeli; sosyal medya ortamlarında hesap açılarak, oralarda sitenin tanıtımı yapılmalı; sitede yazılan yazılar bu ortamlarda paylaşılmalı; ziyaretçilerin e-posta adresleri kaydedilip, bu kişilere, site içeriği ve site ile ilgili e-postalar gönderilmelidir.

Yedinci olarak, sitenin güvenliği ile ilgili işlemler yapılmalıdır. Sitenizin güvenliği çok önemlidir. Yoksa, bütün emekleriniz boşa çıkabilir…

Başlıca bunlar yapılmalıdır.

Bu özette belirtilen her aşama, sırasıyla ayrıntılı olarak anlatılacaktır inşaAllah. Bunun için, korkmadan devam edin. Her işin başı zordur. Adım adım ilerledikçe, kolaylaşır.

Bu arada, ben bu aşamaları hızlıca geçmek istiyorum. Bana daha kolay bir yol gösterebilir misiniz diye soracak olursanız, size sunacağım bir yol daha var. Bunu da değerlendirebilirsiniz. Bedava-Sitem.com önerebileceğim web sitesi oluşturma platformlarından biri. Sitenin güzel tarafı, siz sitenizi kurup belli bir aşamaya getirinceye kadar hiçbir ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Sitenizi, ücretsiz subdomain (alt alanadı) üzerinde kurabiliyorsunuz. İstediğiniz gibi bir site olduğunu düşündüğünüzde kendinize aldığınız bir alanadı üzerine sitenizi geçiriyorsunuz. Artık, .com, .com.tr, .net gibi uzantılı bir siteye sahip oluyorsunuz. Bu yolun en önemli özelliği, hiçbir riske girmeden size web sitesi kurma imkânı sunmuş olmasıdır. Diğer taraftan, web sitesi kurma konusunda size rehberler yardımıyla destek olunuyor. Şimdi, bu yola ilişkin ayrıntılı rehberi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

» »  Üstte bahsettiğim aşamalardan ilk aşamaya ulaşmak için tıklayabilirsiniz…