İçeriğe geç

Web Sitesi Yapma Aşamaları, Adım Adım İnternet Sitesi Kurma

Web Sitesi Yapma Aşamaları

»  »  Web sitesi yapma aşamaları veya adım adım internet sitesi kurma işlemleri, sırasıyla ve resimli olarak anlatılmıştır. Bu aşamaları sırasıyla tamamlayarak ilerlemek, size, çok kolaylık sağlayacaktır.

»  »  Web sitesi yapma aşamalarını sırasıyla okumanızı ve sırasıyla uygulamanızı tavsiye ederim. Bunu yaptığınızda, sitenizin aşama aşama oluştuğunu göreceksiniz. Gözünüz korkmasın. Parçalara ayırarak yapılırsa, çok büyük işler bile başarılabilir. Hiç bir büyük iş, tek hamlede bitirilmemiştir. Hiç bir başarı, bir anda elde edilmemiştir. Hepsinin aşamaları vardır. Bir aşama bitirildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. Her bir aşama ilerlendikçe hedefe biraz daha yaklaşılır. Ve sabırla devam edilip, aşamalar bitirildiğinde hedefe ulaşılır.

»  »  Bu sayfalarındaki yazılar, uygulama sırası dikkate alınarak hazırlanmıştır. Siz de sırasıyla uygularsanız, daha fazla yararlanabilirsiniz.

Web sitesi yapma aşamaları veya adım adım internet sitesi kurma işlemleri:

Web sitesi yaparken gerçekleştirilecek aşamaları şöyle özetleyebiliriz.

İlk olarak, plan ve hazırlık yapılması gerekmektedir. Her projenin bir planı olmalı ve projeye hazırlık yapılmalıdır.

İkinci olarak, yapılacak web sitenin adı konulmalıdır. Yani, domain (alanadı) seçimi yapılmalı ve domain tescili yapılmalıdır.

Üçüncü olarak, uygun bir web hosting paketi alınmalıdır. Ve domain ile web hosingin bağlantısı kurulmalıdır.

Dördüncü olarak, web tasarımı için uygun bir yazılım belirlenmeli ve bu yazılım yüklenmelidir. Gerekli ayarlar yapılmalı, tema ve eklentiler yüklenmelidir. (Ben, bu sitede wordpress in yüklenmesini ve kurulmasını anlatıyorum. Ayrıca, temalar ve eklentiler konusunda bilgiler veriyorum.)

Beşinci olarak, sitenin içeriği oluşturmalı. Siteye yazılar, resimler ve videolar girilmelidir. Sitenin içeriyi, ne kadar zengin olursa, o kadar iyi olur.

Altıncı olarak, sitenin tanıtımı yapılmalı ve siteye ziyaretçi çekmek için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Bu amaçla, siteyi SEO ya uygun hale getirmeli; sosyal medya ortamlarında hesap açılarak, oralarda sitenin tanıtımı yapılmalı; sitede yazılan yazılar bu ortamlarda paylaşılmalı; ziyaretçilerin e-posta adresleri kaydedilip, bu kişilere, site içeriği ve site ile ilgili e-postalar gönderilmelidir.

Yedinci olarak, sitenin güvenliği ile ilgili işlemler yapılmalıdır. Sitenizin güvenliği çok önemlidir. Yoksa, bütün emekleriniz boşa çıkabilir…

Başlıca bunlar yapılmalıdır.

Bu özette belirtilen her aşama, sırasıyla ayrıntılı olarak anlatılacaktır inşaAllah. Bunun için, korkmadan devam edin. Her işin başı zordur. Adım adım ilerledikçe, kolaylaşır.

Bu arada, ben bu aşamaları hızlıca geçmek istiyorum. Bana daha kolay bir yol gösterebilir misiniz diye soracak olursanız, size sunacağım bir yol daha var. Bunu da değerlendirebilirsiniz. Bedava-Sitem.com önerebileceğim web sitesi oluşturma platformlarından biri. Sitenin güzel tarafı, siz sitenizi kurup belli bir aşamaya getirinceye kadar hiçbir ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Sitenizi, ücretsiz subdomain (alt alanadı) üzerinde kurabiliyorsunuz. İstediğiniz gibi bir site olduğunu düşündüğünüzde kendinize aldığınız bir alanadı üzerine sitenizi geçiriyorsunuz. Artık, .com, .com.tr, .net gibi uzantılı bir siteye sahip oluyorsunuz. Bu yolun en önemli özelliği, hiçbir riske girmeden size web sitesi kurma imkânı sunmuş olmasıdır. Diğer taraftan, web sitesi kurma konusunda size rehberler yardımıyla destek olunuyor. Şimdi, bu yola ilişkin ayrıntılı rehberi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

» »  Üstte bahsettiğim aşamalardan ilk aşamaya ulaşmak için tıklayabilirsiniz…

“Web Sitesi Yapma Aşamaları, Adım Adım İnternet Sitesi Kurma” hakkında 47 yorum

  1. Aleykümüsselam, raptımestayla:) Siteme girip bana selam verdiğiniz için teşekkür ederim. Sitem hakkındaki yorumlarınız bana ışık tutacaktır. Yorumlarınızı da paylaşırsanız sevinirim.

 1. ben site kurmak istiyorum tema gif resimleri tadyo temalari sitesi nasil kurulur bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 2. Web sitesi kurmak istiyorum nasıl kurulur.İçerikler nasıl hazırlanır.İlk adımdan ve son adıma kadar neler yapabilirim.Windows 7 Windows xp gibi sistemlerde Linux sistemlerde neye göre host almalıyım.Her konu hakkında portal,film,medya,müzik sitesi gibi her konu içerikli bir site nasıl kurabilirim. Yardımcı olursanız bu konuda çok memnun olurum.Şimdiden emekleriniz için teşekkur ederim.

  1. Merhaba Alican Bey,

   Öncelikle teşekkür ederim. Siz, ne yapacağınıza karar vermekle en önemli aşamayı geçmiş durumdasınız. Sorularınıza kısaca şöyle cevap verebilirim.
   1- Eğer WordPress ve Joomla gibi ücretsiz içerik yönetim sistemleri kurarak site kurmayı planlıyorsanız, Linux web hosting almalısınız.
   2- Sitenizin konusu seçeceğiniz tema ile ilgilidir. Yapmak istediğiniz siteye uygun tema yüklediğinizde istediğiniz tarzda site yapabilirsiniz. İster portal, ister e-ticaret sitesi vs. her türlü site kurabilirsiniz.
   3- Domainname (alan adı) alma ve hosting alma ile ilgili olarak ‘Arvixe’den domainname ve hosting almak’ başlıklı sayfamızı inceleyebilirsiniz.
   4- Sitenizin içeriğini nasıl oluşturacağınıza dair ise “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı ürünü alabilirsiniz. Bu ürünü satın almak istediğinizde, ürünün kendi sitesindeki yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Ödemeyi kredi kartı ile yaptığınızda, e-posta adresinize hemen bir bağlantı geliyor. Gelen bağlantıdan e-kitabı kendi bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Ayrıca, bir de şifre geliyor. Bu şifre ile bu e-kitabı açabiliyorsunuz ve konulara ilişkin çok güzel ve ayrıntılı videolara ulaşabiliyorsunuz.
   Buralardan alacağınız bilgilerle istediğiniz siteleri kurabilirsiniz. Yeter ki vazgeçmeyin ve sabırla devam edin. Kolay gelsin.

  1. Merhaba Ramazan Bey,

   Wolfteam gibi bir oyun sitesi yapmak ile başka bir konuda bir site yapmak, temelde aynıdır. Yeterki, web sitesi yapmayı ya da kurmayı genel olarak bir kere öğrenin, ondan sonra istediğiniz kadar ve istediğiniz konularla ilgili siteler yapabilirsiniz.

   Web sitesi yaparken;

   1- Amacınızı belirlemeniz ilk ve en önemli aşamadır. Amacınıza uygun site adı bulmalısınız ve diğer hazırlıkları yapmalısınız. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
   2- Bulduğunuz site adını kendi adınıza kaydettirmelisiniz yani, site adı ya da domainname almalısınız. Tabii, sitenizin internette yayınlanabilmesi için uygun bir web hosting paketi almalısınız. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
   3- Şimdi sıra, siteniz için veri tabanı oluşturma ve WordPress gibi bir ücretsiz içerik yönetim sistemi kurmanın zamanı gelmiştir. Bunuda kurduktan sonra, sitenizin amacına uygun tema seçilmeli ve sitenizin içeriği oluşturulmalıdır. Bu konularda, sizin ihtiyacınız olan bilgileri elde etmek için “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı ürünü almanızı tavsiye ederim. Bu ürünle birlikte, site kurma konusunda her türlü bilgi alabileceğiniz gibi onun dışında sitenize SEO yapmak, internetten para kazanmak gibi pek çok konuda da bilgi alabileceksiniz. Konular, hem yazılı ve hem de videolu olarak, çok anlaşılır bir şekilde anlatılmıştır. Bu siteden ve bağlantısını verdiğim “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı üründen alacağınız bilgilerle istediğiniz siteleri yapabilirsiniz.

   Kolay gelsin…

 3. Merhaba Halil Bey,

  Öncelikle siteniz konusunda sizi tebrik ediyorum.
  İkinci olarak ise yazılarınızı okudum ve çoğunlukla bir ürün almamız gerekiyor ve sitenizde bir şeyi bulamadım ben site yapmak derken dreamweaver gibi programlarda sitenin kategorilerini yapmayı veya siteye banner gibi görsellikler katmayı öğrenmek istiyordum.

  Bana dönerseniz çok sevinirim.

  1. Merhaba Ata Bey,

   Ben de sizlere çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Web sitesi yapmanın çok değişik yolları vardır. Bazı kişiler, bu işin derinliklerine iner ve kodlama ve tasarım yapma konularını öğrendikten sonra site yapar. Bu yol, ciddi, uzun ve pahalı bir eğitimi gerektirir. Bununla birlikte, bu yolla web sitesi kurma konusuna tam hakimiyet mümkün olabilir. Ancak, bazı kişiler ise kodlama işine girmeden wordpress ve joomla gibi ücretsiz ve hazır sistemlerle site kurarlar. Ben, bu sitemde bu ikinci gruptakiler için bilgiler vermekteyim. Dreamweaver ve buna benzer proğramları öğrenerek site yapmak, yukarıda bahsettiğim birinci gruba girmektedir. Bu konular, bu sitenin konusu değildir. İnternette bu konularla ilgili siteler bulabilirsin.

   Eğer, site kurma işini kendine meslek edinecek kadar ileri derecede öğrenme derdinde değil isen, benim bu sitede bahsettiğim yolla da kendine istediğin kadar, istediğin konuda siteler kurabilirsin. Bahsettiğin, kategorilere ayırmak, banner gibi görsellikler katmak ve buna benzer pek çok işlem, bahsettiğim yolda da mevcuttur. Seçim sizin.

   Şu açıklamaları da eklemekte fayda görüyorum. Web sitenizi hangi yolla oluşturursanız oluşturun, ilk iki aşama aynıdır. Yani, benim sitemde bahsettiğim “Plan ve Hazırlık Yapmak” aşaması ile “Domain name (Alan adı) ve web hosting (site barındırma) hizmeti almak” aşaması aynıdır. Onun için, örnek olması açısından, Arvixe firmasından domainname ve web hosting almanın nasıl olacağına dair sitemde bir sayfa oluşturdum. Bu sayfaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

   Sitemde sık sık bahsettiğim ürün ise, yukarıda ikinci yol olarak kısaca bahsettiğim wordpress ve joomla gibi ücretsiz sistemlerle site nasıl kurulacağını anlatıyor. Ben bu üründen, site yapmayı öğrendim ve bu siteyi de bu üründen aldığım bilgilerle yapabildim. Gördüğünüz gibi, dışarıdan bakılınca kodlama yaparak yapılan sitelerden hiçbir eksiği yok. Bu ürünün adı, “Web Sitesi Kurma Rehberi”dir. İncelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

   Hayal ettiğinizden daha güzel siteler yapmanız dileklerimle…

   Hoşça kalın 🙂

  1. Merhaba Fatma Hanım,

   Bu sitede yazılanları okuyup uygulayabilirseniz, siz de web siteleri yapacak duruma gelirsiniz. Mümkün olduğu oranda, yazdıklarımı sade ve ayrıntılı yazmaya çalıştım ama daha yazmam gereken çok şey var. Bu itibarla, her şeyi bir arada bulabilmek ve buna ek olarak konuların videolarla anlatımına kavuşmak istiyorsan, yazılarımda sık sık sözünü ettiğim eseri yani “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı eseri almanızı tavsiye ederim. Kendi kendinize web sitesi yapmayı öğrenmek istiyorsanız, bu eser çok işinize yarayacaktır. Ancak, dilerseniz sitenizi başkalarına da yaptırabilirsiniz. Yine de, bu site, işiniz için kullanacağınız aktif bir site olacaksa, site yapmayı öğrenmeniz ve siteyi kendiniz yapabilmeniz çok güzel olacaktır. Sitenizde, istediğiniz zaman istediğiniz değişiklikleri yapabileceksiniz. Bu şekilde, sitenizde bir değişiklik yapılacağı zaman başkasına ihtiyacınız olmayacaktır. Yani, sitenizin her türlü kontrolü sizin elinizde olacaktır.

   Eğer site yapmayı öğrenmek için zaman ayıramayacak durumda iseniz, bağlantısını vereceğim şu siteyi inceleyebilirsiniz. Bu site, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir site yapmanıza yardımcı olacaktır. Sitenin adı, http://www.sitesihirbazi.com‘dur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   Eğer site sihirbazı ile bile uğraşmadan web sitesi yaptırmak isterseniz, bu siteyi inceleyebilirsiniz. Bu site de çok profesyonel çalışmaktadır. Şimdi buraya tıklayabilirsiniz.

   Yine de işinizi halledemezseniz, [email protected] adresinden bana e-posta yazabilirsiniz.

 4. mrb lar güzel bilgiler paylaşmışsınız ama ben nerden nasıl site kurup nasıl para kazanacağımı tam olarak anlayamadım bana ne şekilde yardım edebilirsiniz. ilginiz için teşekkürler

  1. Merhaba Hacı Bey,

   Öncelikle, sitemi ziyaret edip düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sonrasında, site yapmaya nereden başlayacağınıza ve nasıl para kazanacağınıza ilişkin sorularınıza gelecek olursak; bu konuların cevabı, haliyle çok uzun olacaktır. Bunun için, ben burada, başvurabileceğiniz kaynaklardan bahsetmek istiyorum. İnternetten para kazanmanın pek çok yolu vardır. Ancak, benim şu ana kadar tesbit ettiğim en iyi, en kârlı ve en kalıcı yollardan birisi, satış ortaklığı sistemiyle para kazanmaktır. Satış ortaklığı sistemiyle para kazanmanın en etkili yolu ise web sitesi yaparak bu sistemi uygulamaktır. Bunun için web sitesi yapmayı öğrenmek ile internetten para kazanmak arasında güçlü bir ilişki vardır.

   Bu ön bilgilerden sonra, sorularınızı maddeler halinde cevaplayacak olursak;

   1- Web sitesi yapmaya nereden başlayabilirsiniz?
   Bu sitedeki web sitesi yapma aşamaları sayfasından okumaya başlayabilirsiniz. Buradan genel olarak bilgi alabilirsiniz. Sonra, domaininizi ve web hosting hizmetinizi alarak sitenizin temellerini atmış olursunuz. Sonrasında, WordPress adlı proğramı kurup sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Tabii, bu konuları ayrıntılı ve videolarla öğrenebilmek için benim yaptığım gibi, Web Sitesi Kurma Rehberi adlı dijital eseri alıp bu eserde anlatılanları adım adım uyguladığınızda, adımları bitirdiğinizde sitenizin yapılmış olduğunu göreceksiniz.

   2- Peki sitenizin konusu ne hakkında olmalıdır?
   Amacınız ne ise sitenizin konusunu ona göre seçmelisiniz. Eğer amacınız internetten para kazanmak ise öncelikle xticaret gibi satış ortaklığı işi yapan bir siteye üye olmalısınız ve sonrasında bu sitedeki ürün gruplarından tanıtımını yapabileceğiniz bir grup seçmelisiniz ve buna uygun bir site yapmalısınız. Yani, sitenizin konusunu, satış ortağı olacağınız ürün ya da ürün grubuna göre belirlemelisiniz.

   3- Peki adı geçen satış ortaklığı sistemini nasıl daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz?
   Bunu öğrenebileceğiniz benim bildiğim en iyi ürün, GooMass adındaki üründür. Bu ürün, bence bu konudaki en dolu ve en kaliteli üründür.

   Elbetteki internetten para kazanmanın yolları, satış ortaklığı ile sınırlı değildir. Ancak, web sitesi öğrenmeyle internetten para kazanamanın en bağlantılı olduğu yöntemlerden biri bu olduğu için burada buna değindim. (Not: Bağlantılara tıklayarak ilgili sitelere ulaşabilirsiniz.)

  1. Web Sitesi Yapmak

   Merhaba Tolga Bey,

   Beni uyararak bana ışık tuttuğunuz için size çok teşekkür ederim. Bağlantıları tekrar güncelledim. Artık sorunsuz çalışmaları gerekiyor. Yaptığım değişikliklerden sonra bağlantılarda yapılması gereken güncellemeleri bazen unutuyorum. Uyardığınız için tekrar teşekkür ederim.

   Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Size daha faydalı bir site oluşturabilmem için beni böyle uyarırsanız çok memnun olurum. Sadece bana değil, asıl bu siteden faydalanmak isteyen kişilere de iyilik yaptığınızı düşünürsek, bu tür uyarıların değeri daha iyi anlaşılacaktır.

   Selam ve saygılarımla…

 5. Selamin aleykum. Oncelikle siten cok guzel allah razi olsun yardimci olmak icin baya caba sarfetmissin bi sorum olucak ben programlamaya cok merakliyim c++ suan bunu ogreniyorum ama internet sitesi acmak icin hangi dili ogrenmem gerekiyo yardim ederseniz cok sevinirim…

  1. Aleykümüsselam Ceyhun Bey,

   Allah sizden de razı olsun. Ayrıca, sitemdeki yazıları okuyup da sizin gibi yorum yaparak duasını bana ve diğer okuyucular ulaştırmasa da içinden de olsa dua eden herkesten de Allah razı olsun.

   Sorularınıza gelince;

   Ben, bu sitemde hazır programları ve şablonları kullanarak nasıl site kurulabileceğini öğretiyorum. Sizin bahsettiğiniz programlar konusunda ayrıntılı bilgim olmadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Ancak, internette bir araştırma yaparsanız istediğiniz türden bilgiler veren siteler mutlaka bulabilirsiniz.

   Düşüncelerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.

  1. WebSitesiYapmak

   Merhaba Cengiz Bey kardeşim,

   Eğer o eserin içindeki belgelerde ve videolarda anlatılanları iyi uygularsanız, hem web sitesi yapmasını ve hem de internetten para kazanmasını öğrenirsiniz. Böylelikle kazanacağınız paralar ile daha iyi bir telefon alabilirsiniz. Okul paranızı da rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Her şey sizin gayretinize ve sabrınıza bağlı.

   Açık yüreklilikle yorumunuzu burada paylaştığınız için teşekkür ederim.

 6. Merhaba Ramazan Bey,

  Bir şeyi yapabilmek için, öncelikle inanmak gereklidir. Yapabileceğinize inanırsanız yapabilirsiniz.
  Şunu bilin ki, bu siteyi ben yapmaya başlamadan önce aynı sizin gibi internet sitelerini araştırıyordum ve acaba
  ben de bir gün böyle siteler yapabilir miyim diye düşünüyordum. Sonunda, Web Sitesi Kurma Rehberi adlı ürünle karşılaşınca biraz ümitlendim.
  Daha sonra, Serdar Beye yazdığım bir e-posta sonrasında, ümidim biraz daha arttı ve bahsettiğim ürünü aldım ve oradaki anlatılanları adım adım uyguladım ve gördüğünüz gibi bu ilk sitemle huzurlarınızdayım.

  Siz de yapabilirsiniz, biraz sabır ve biraz emekten sonra yapılamayacak bir şey değil.

  1. Merhaba Mustafa Bey,

   Bu sitede reklam iki (2) şekilde verilebilmektedir. Birisi, yanlarda ve sayfa içlerinde görebileceğiniz grafik reklamlar (resimli reklamlar) şeklindedir. Buna banner reklam de da denir.

   Diğeri ise “Site Tanıtımı” sayfası altında, sitenizi tanıtabileceğiniz bir yazı ve yazınızın içerisine yerleştirebileceğiniz bir resimli reklam ve toplam üç (3) link (bağlantı) verebileceğiniz reklam şeklindedir.

   Siz hangi reklam türünü tercih ettiğinizi bize iletirseniz, size ona göre yardımcı oluruz. “İletişim” sayfasından direk bize yazabilirsiniz.

 7. Meehabalar benim amacım şu sitenin hemen hemen aynısını yapmak ama herhangi bir bilgim yok bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Teşekkürler 🙂

 8. Merhabalar az önceki yazdığım mesajda internet sitesini koymamışım benim öncelikli hedefim şu http://www.musullu.com/ internet adresinin hemen hemen aynısını kurmak bana yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler.

  1. Merhaba Mehmet Emin Bey,

   Sitemdeki aşamaları sırasıyla takip ederek wordpress sistemini kurmuş olacaksınız. Bundan sonrası, istediğiniz alana göre tema seçmekle ve eklentilerle ilgili. WordPress ile birlikte en yaygın kullanılan e-ticaret eklentilerden biri, “wp e-commerce” adındaki eklentidir. Bahsettiğiniz siteye benzer bir siteyi, ücretsiz verilen bir tema ile yapmanız pek mümkün değil. Bunun için “WP e-Commerce” eklentisini destekleyen profesyonel bir e-ticaret site teması almanız gerekiyor. Böyle bir tema alabileceğiniz sitelerden biri, themeforest.net adlı sitedir. Bu sitede “eCommerce” sayfasının altında “WP e-Commerce” bölümü var. Bu bölümdeki temalar, wp e-commerce eklentisi ile uyumlu temalardır. Bunlardan birini seçebilirsiniz. Aldığınız bu temayı sitenize kurup etkinleştirdikten sonra, “wp e-commerce” eklentisini de kurup gerekli ayarlarını yaparak bahsettiğiniz şekilde bir site kurabilirsiniz. Genel yol haritası böyle.

   Kolay gelsin.

 9. slm kardes ben web sayfasi yapiminda ugrasiyorum ve sayfalarimi gelistirmek istiyorum bunun icin ayni facebook daki sohbet paneli gibi birseyler yapmak istiyorum ve bunun icin cok arastirdim iki uc sey buldum ama onlarda yayimdan kaldirilmis bana onere bilecegin bir sayfa yada program varmidir cevabini bekliyorum…

  1. Aleykümüsselam Yusuf Bey kardeş,

   Bahsettiğiniz gibi, facebook daki sohbet paneli gibi bir şeylerin nasıl yapıldığını şuan itibariyle bilmiyorum. Öğrendiğimde buradan paylaşacağım gibi e-posta adresinize de ayrıca gönderirim. InstaBuilder denen bir WordPress eklentisi var. Sayfa yapmayla ilgili pek çok seçenek sunuyor. İncelemenizi tavsiye ederim. Belki sizin istediğiniz bir şeyler vardır.

   Bu arada, ilginiz için teşekkür ederim.

 10. Aleyküm Vesselam Alper Efendi

  Ya Ben Beceremiyorum. Bunun Programı Yokmu. Yada Bedava .com lu Site Kurabileceğim Bir İnternet Sitesi Yokmu?

 11. Merhabalar sitenizi çok beğendim. Çok güzel bilgiler var. Hepsini güzelce okuduktan sonra yapılamıycak bir tarafı yok diye düşünüyorum. Şimdi benim sorum diyelim bi site kurduk bundan nasıl para kazanıyoruz sitenin neyine para veriyolar bunu söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

  1. WebSitesiYapmak

   Merhaba Büşra hanım,

   Öncelikle, ilginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Bir internet sitesi üzerinden başlıca şu yollarla para kazanılabilir:

   1- Site üzerinde başkalarına ait reklam yayınlanabilir. Reklam geliri olur.
   2- Sitede başkalarının ürünlerinin satışına aracılık ederek komisyon kazanılabilir.
   3- Sitenin tamamı ya da bir bölümü üyelik sistemiyle açılır. Ücretli üyelik yapılarak para kazanılabilir.

   Bunların her birinin ayrıntılarıyla açıklanması gerekir tabii. Ama bu bölümde buna imkan yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.