2b- Benim İçin En Uygun Hosting Paketi (Planı) Hangisidir?

 

»  »  Buraya kadar yazmış olduğumuz Web Sitesi Yapma Aşamaları’nı şöyle özetleyebiliriz:

»  »  1 inci Aşama‘da, web sitesi yapmayı düşünürken, öncelikle plan ve hazırlık yapılması gerektiğinden bahsettik. Web sitesi yapmayı düşünen bir kişinin öncelikle kendisine hangi soruları sorması ve bunlara cevap bulması gerektiğini yazdık. Eğer, web sitesi yapmayı hiç bilmiyorsak ya da yeteri kadar bilgimiz yoksa, bu bilgileri edinmenin de hazırlık yapmanın bir parçası olduğundan bahsettik. Bu konuyla ilgili olarak kendi tecrübelerimizi aktardık:  Web sitesi yapma konusunda kendime rehber olarak aldığım iki eser olduğundan, bunlardan  “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı eseri, internetten kendi aramam sonucu bulup aldığımdan, bu eserin yönlendirmesi ile  X-ticarete üye olduğumdan, buradan da  “GooMass” adındaki dijital ürünü aldığımdan ve bu eserle birlikte bonus olarak (ücretsiz) verilen “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı konuyla ilgili 2 inci esere ulaştığımdan bahsetmiştim. Bu iki eseri incelediğimde, bir web sitesi yapabileceğimden emin olduğumdan ve artık, bir web sitesi nasıl yapılır sorusunun cevabını bütün yönleriyle bulmuş olduğumdan bahsetmiştim.

 

»  »  2 inci Aşama‘da, domain name (alan adı) ve web hosting (site barındırma) kavramlarının ne anlama geldiğinden bahsettik ve bir web sitesi kurabilmek için bu ikisinin de alınmasının (kiralanmasının) şart olduğundan bahsettik. Domain name seçmenin çok önemli olduğundan, doğru seçim içim SEO hakkında bilgi sahibi olunması gerektiğinden, bunun için  “Seo Rehberi” adlı ürünün alınarak doğru bir başlangıç yapılabileceğinden bahsettik. Bir web hosting hizmeti alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden ve web hosting şirketinin kaliteli olmasının çok önemli olduğundan bahsettik. Devam eden sayfada ise rehber olarak kabul ettiğim eser sahiplerinin hangi hosting firmalarını önerdiklerini yazdık ve HostGatorArvixe ve HostMonster şirketlerini önerme sebeplerini açıklamaya çalıştık. Bunlara ek olarak, kendi tesbitlerime göre iyi olduğunu düşündüğümüz, Bluehost, Dreamhost  ve daha.net şirketlerinin de iyi birer seçim olabileceğini yazdık.

 

»  »  Bu yazımızda ise, bizim için en uygun hosting paketinin ya da hosting planının hangisi olduğunu nasıl belirleyeceğimiz konusuna değineceğiz. Bunun için, öncelikle önerilen bu şirketlerden Arvixe‘nin sunduğu hosting paketlerini inceleyelim.  

 

1   PERSONALCLASS Linux Web Hosting
ASP .NET Web Hosting
2 BUSINESSCLASS Business Linux Web Hosting
Business ASP .NET Web Hosting
3 RESELLERCLASS Reseller Linux Web Hosting
Reseller ASP .NET Web Hosting
4  VPSCLASS Linux VPS Hosting
Windows VPS Hosting
5 DEDICATEDCLASS Dedicated Servers

 

»  »  Görüldüğü gibi temelde iki ayırım var: 1- Linux Web Hosting ve 2- Windows ya da ASP .NET Web Hosting. 

     . 

 Linux Web Hosting mi yoksa Windows ya da ASP.NET Web Hosting mi almalıyım?

 

»  »  Bu sorunun cevabı sitenizde ihtiyacınız olan yazılımlara göre değişecektir. Eğer sitenizde ASP ile birlikte Access veya SQL veritabanı kullanmak istiyorsanız Windows hostingi tercih etmelisiniz. Eğer sitenizde PHP, MySQL, CGI ve PERL kullanmak istiyorsanız Linux hosting sizin için uygun olacaktır. 

»  »  Linux hosting, Windows hostinge göre genellikle daha ucuz ve stabildir. Güvenlik açısından Linux, kullanım ve kurulum kolaylığı açısından ise Windows tercih edilir. 

»  »  Eğer sitenizde sadece HTML dosyaları kullanacaksanız, Windows veya Linux sizin için fark etmeyecektir.

»  »  Biz, öncelikle bu iki platformdan hangisini seçeceğimize karar vermeliyiz. Biz, burada, WordPress ve Joomla gibi hazır sistemleri kullanmak istediğimiz için, Linux Web Hosting paketlerini tercih ediyoruz.

 

Bir sonraki sayfaya geçmek için buraya tıklayınız.

 

.

 

 

 

.

 

.

En İyi Hosting Şirketi Hangisi? 

Web Site Yapmasını Ben Nasıl Öğrendim?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.