İçeriğe geç

WORDPRESS

 

 WordPress Nedir? WordPress’in Kurulumu, WordPress Yönetim Paneli

 

»  »  Bu bölümde, wordpress konusuyla ilgili edindiğim bilgilerimi ve tecrübelerimi paylaşacağım inşallah. Kendi yazılarıma geçmeden önce bir paylaşımda bulunmak istedim. Evet, bu konuyla ilgili, internette pek çok bilgi bulmak ta mümkün. Ancak, bunlardan clickbankers.com yazarlarının bu konuyla ilgili videolarını çok beğendim. Bunun için buraya bağlantılarını eklemeyi uygun buldum. Buradaki videoları sırayla takip ettiğinizde, size çok faydası olacağını ümit ediyorum. Gerçekten çok güzel hazırlamışlar. Bu arada, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Aşağıdaki bağlantılardan istediğinize tıklayarak, ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

»  »  Burada anlatmış olduğum bilgileri kullanarak öncelikle, HostGator, Arvixe ya da diğer bir web hosting şirketinden domain ve hosting hizmeti alabilirsiniz. Daha sonra, buradaki videolarda anlatıldığı gibi kendi sitelerinizi yapabilirsiniz. Bir kere öğrendikten sonra, istediğiniz sayıda site kurabilirsiniz. Çünkü, sistem hep aynı. Sadece, siteden siteye içerik değişecektir. Ve tabii ki, istediğin kadar tema (dış görünüm) seçeneği olduğu için bunlar da isteğinize bağlı olarak değişecektir.

 

 

1. DERS : WordPress Nedir ? (Video)

2. DERS : WordPress Kurulumu (Video)

A – Fantastico De Luxe ile Kurulum
a – Kurulum

b – Admin Panele Giriş

c – Yönetici Paneli Türkçeleştirme

B – Manuel Kurulum
a – Dosyaları İndirme ve Kurulum

b – Admin Panele Giriş

3. DERS : WordPress Yönetici Paneli (Video)

4. DERS : WordPress İlk Ayarları (Video)

5. DERS : Yönetici Paneli Detaylı Kullanımı (Video)

A – Yazı Ekleme
a – Video 1

b – Video 2

B – Kategoriler

C – Ortam Kütüphanesi

D – Bağlantılar

E – Sayfalar

F – Yorumlar

G – Kullanıcılar

H – Araçlar

“WORDPRESS” hakkında 7 yorum

 1. WordPress Sitelerini Tek Panelden Yönetmek

  Günümüzde web siteleri ile uğraşan birçok kişinin WordPress alt yapısı kullanan birden fazla sitesi bulunmakta. Bu sitelerin her birine ayrı ayrı giriş yapmak ve düzenlemek büyük bir zaman kaybı olmakla beraber oldukça zorludur. Çünkü webmasterlar bir WordPress Admin Paneli’nden çıkıp diğer panele yazı eklemek için girerken bile büyük bir zorluk yaşamaktadır. Buna birde tema ve eklenti ayarlarını yapma kısmı eklenince çok daha büyük bir zorluk ortaya çıkar. Ancak ManageWp tüm bu sorunları çözüme kavuşturmakta. ManageWp ile birden fazla WordPress siteyi, tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz.
  Tüm WordPress sitelere tek panelden yazı ekleyebilirsiniz, temaları düzenleyebilirsiniz ve hatta eklenti ayarlarını bile bu panel üzerinden yapabilirsiniz.

  Bunların dışında, ManageWp ile sahip olduğunuz tüm WordPress sitelere tek panelden aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

  – İstediğiniz eklentiyi ve temayı tek tık ile seçtiğiniz tüm WordPress sitelere kolaycakurabilirsiniz.
  Sisteme birden fazla WordPress site ekleyip bunlar içerisinden seçtiklerinize aynı anda yazı gönderebilir veya sayfa açabilirsiniz.
  – Eklediğiniz WordPress sitelerinizdeki tüm kullanıcıları görebilir ve bunların yetki düzenlemesini yapabilirsiniz.
  – WordPress sitelerinizin yedeklerini alıp bunları kolayca geri yükleyebilirsiniz.
  – Bloglarınızın bağlantılarını da rahatlıkla bu panel üzerinden yapabilirsiniz.

  Tüm bu özelliklere ücretsiz olarak ManageWP ile sahip olursunuz. ManageWP özelliklerinden hemen yararlanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey, ManageWP eklentisini WordPress bloglarınıza kurmak ve daha sonra panelinizden bu eklentiyi kurduğunuz siteleri “Add Website” kısmına eklemek.

  1. Merhaba prekast,

   Bu faydalı bilgilerinizi, burada paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Böyle faydalı diğer bilgilerinizi de paylaşmanızı beklerim. Bu şekilde, bu siteden faydalanmak isteyenlere siz de yardımcı olmuş olursunuz. Tekrar teşekkürler 🙂

  1. Web Sitesi Yapmak

   Merhaba Hakan Bey,

   Ekşisözlük sitesini tekrar inceledim. Bu site, her hangi bir programlama dili ile mi yazılmış yoksa wordpress gibi hazır bir sistem mi kullanılmış bilmiyorum. Ancak, incelediğim kadarıyla, görüntüsü tam bir wordpress şablonu görüntüsünde. Net bilgi almak için, eksisözlük sitesinin yöneticilerine sorabilirsiniz. Eğer wordpress alt yapısı ile yapılmış ise bu sitede (https://www.websitesiyapmak.net) anlatılanlara göre site yapabilirsiniz. Web Sitesi Yapma Aşamalarını sırasıyla takip edin ve sırasıyla uygulayın, kolaylıkla site yapabildiğinizi göreceksiniz.

  1. Aleykümüsselam “acilyardımedin”,

   Site yapmak kadar, siteyi arama motorlarında ilk sıralara çıkarmakta önemlidir. Bunun ücretli ve ücretsiz yolları vardır. Kendinizin yapabileceği ücretsiz yollardan biri, SEO uygulamaları yapmaktır.

   SEO konusu, geniş bir konudur. Eğer hiç bilginiz yoksa, buradaki makaleyi okuyarak işe başlayabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz, konuyla ilgili fiziksel ve dijital kitaplar alabilirsiniz. Konuya ilişkin kendi aldığım ve çok faydalandığım bir dijital eser tavsiye edebilirim: O da, SEO Rehberi adlı e-kitaptır.

   Sosyal medyada sitenizi tanıtmak ta etkili yöntemlerden biridir. Konu hakkında bilginizi artırmak için İnternetten de faydalanabilirsiniz.
   Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.