İçeriğe geç

Yazar Hakkında

 

 

        Halil, 1973 yılının bir rivayete göre Mart ayında, diğer bir rivayete göre Haziran ayında, Erzurum’un Oltu ilçesinin güzide bir köyünde, 12 çocuklu bir ailede  6 ncı çocuk olarak dünyaya geldi. 

          İlk öğrenimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Oltu’da tamamladı. Üniversite okumaya Edirne’de başladı. Burada bitirdiği ilk Yüksekokulu’ndan sonra, 1992 yılında, Erzurum SSK Hastanesi’nde Anestezi Teknisyeni olarak göreve başladı. Böylelikle, devlet sektöründe çalışmaya başlamış oldu. Üniversite okuma hayali bitmediği için tekrar sınava girip Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü’nü kazandı. Hem hastanede çalışıp hem de bu okulda İngilizce Hazırlık sınıfını okudu. İşi ile birlikte, devam zorunluluğu olan bir bölümü okuyamayacağını anladı ve yeniden sınava girip Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 2002 yılında mezun oldu. Askerliğini yaptıktan sonra İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık Stajı’nı yaptı. Evlendi, bir kız çocuğu babası oldu. Memuriyeti bırakmadı. Bu arada, Açıköğretim Fakültesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünü de bitirdi. Hukuk Yüksek Lisansı yapmak istedi. Bunun için yabancı dili ileri bir düzeye çıkarması gerekiyordu. Bu amaçla, şuan bir Vakıf Yüksek Okulu’nda Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümüne devam ediyor.

         İlk bilgisayarını 2005’te aldı. O gün bugündür, bilgisayarla haşır neşir oluyor. Uzun zamandan beri hayal ettiği ‘Web Sitesi Yapma’ işini bu ilk sitesiyle birlikte gerçekleştirmeye başladı. Bu ilk sitesinden sonra, pek çok site yapmak gibi hayalleri var. İş, okul, ev, aile, çoluk ve çocuktan kalan vakitlerini site yapmakla geçirmeyi planlıyor 🙂 

        ‘Hakkımda’ sayfasını nasıl yazması gerektiği konusunda çok düşündü. Son çare, üçüncü bir kişinin ağzıyla kendi hakkında yazı yazmaya karar verdi. Ne yazması gerektiği konusunda da emin olamadı. Ama, ‘İLETİŞİM’ sayfasından, isteyen herkesin kendisi ile ilgili merak ettiği her şeyi sorabileceğini düşündü ve kendisini rahatlattı. Sitesini bitirip sosyal medyada sayfalar oluşturdukça buraya eklemeyi düşünüyor.

        Kendisinin her daim yanında olan çok sevdiği eşine, her türlü desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ailesine ve tüm dostlarına teşekkürü büyük bir borç biliyor.

        “Beşikten mezara kadar ilim öğrenin.” ilkesini kendisine ilke edindi. Faydalı her yeni bir şey öğrendiğinde mutlu oluyor. Öğrenmekle mutlu olduğu gibi doğru olduğuna inandıklarını öğretmekten de mutlu oluyor.

        Zahmet edip bu yazıyı okuyanlara da ayrıca teşekkür ediyor. 

   

 

Güncelleme 1 : Yukarıdaki yazıyı yazalı bir yıl gibi bir zaman oldu. Zaman içindeki değişiklikleri Güncellemeler şeklinde yazmayı uygun buldu.

        Mart ayında bir erkek çocuk babası oldu. Artık iki çocuğu var.

        Temmuz 2013 te Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun “Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik” bölümünden mezun oldu.

 

 

 Güncelleme 2 : Aralık 2013 te Türkiye’nin en geniş teşkilatına sahip Bakanlıklarının birine Hukuk Müşaviri olarak atandı ve dolayısıyla Ankara’ya taşındı. Malesef 🙂

 
“Yazar Hakkında” hakkında 10 yorum

 1. Sevgili Halil , Halk Eğitim Merkezi’nin web sitesi yapımı konusunda açacağı kursa katılmayı düşünmüştüm.Yeterli katılım olmadığı için açmadılar. Sitenizi az önce tesadüfü gördüm,faydalanacağımı umuyorum. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.
  Saygılarımla.
  Fahrettin Soğukpınar

  1. Fahrettin Bey, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Ben, web sitesi yapmayı nasıl öğrendiğimi, anasayfa ve diğer bazı sayfalarda yazdım. Benim gittiğim yollardan giderseniz siz de çok rahat öğrenebilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu işte de önemli olan şey, öncelikle doğru bir kaynak bulmak ve sonrasında sabırla devam etmektir. Eğer yeterli emeği verirseniz, siz de benim sitemi kullanarak kendinize site yapmayı başarabilirsiniz.

   Ben yazmaya devam edeceğim inşallah. Ancak, konuyla ilgili tüm bilgilere toplu bir şekilde ulaşmak isterseniz, diğer sayfalarımda sık sık bahsettiğim “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı eseri almanızı tavsiye ederim. Bu eserde ayrıca bütün konularla ilgili videolar da var. Bu eser, benim başucu eserimdir.

   Ben de size saygılarımı sunuyorum.

   1. WebSitesiYapmak

    GÜNCELLEME:

    Bu yoruma verdiğim cevaptan sonra aradan bayağı yıl geçti. Bu süre içerisinde, hemen her şeyde olduğu gibi bu sitede yazdığım şeylerde de bazı değişiklikler oldu. Bahsi geçen “Web Sitesi Rehberi” adlı ürün artık yayınlanmıyor. Onun için bu ürünün linkini değiştirdim. Bu yönde hâlihazırda yayında olan başka bir kursun bağlantısını buraya ekleyerek, bu yorumları okuyan siz değerli ziyaretçilerime yardımcı olmak istedim.

    Bu kurs, “WordPress İnternet Sitesi Kurmak: Blog, E-Ticaret, Kurumsal” adında bir kurstur. Ben satın aldım. Çok faydalandım. Hâlen takıldığım yerler oldukça açıp tekrar tekrar seyrediyorum. Benim bu sitede yazdığım ve yazmak istediğim hemen her şeyi içinde barındırıyor. İncelediğinizde sizde bunu görebileceksiniz.

    Bu kursa buradaki bağlatıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 2. Teşekkürler . Bize sağladığınız kolaylık için
  zamanımızı daha iyi değerlendirmemizi sağladığınız için,
  tüm öğrettikleriniz için,
  saygı ile sağolun.

  1. Filiz hanım, sizlere faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. Bu siteyi yapma amaçlarımdan biri buydu zaten. Başka insanlara faydalı olmak, bana mutluluk veriyor.

   Ben yazmaya devam edeceğim inşallah. Ancak, konuyla ilgili tüm bilgilere toplu bir şekilde ulaşmak isterseniz, diğer sayfalarımda sık sık bahsettiğim “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı eseri almanızı tavsiye ederim. Bu eserde, ayrıca bütün konularla ilgili videolar da var. Bu eser, benim başucu eserimdir.

   Son olarak, ben de ilginiz için size teşekkür ederim. Eğer isterseniz, bundan sonra yazacağım yazılarımı sizin e-postanıza da gönderebilirim. Ya da ara sıra bu siteyi ziyaret edebilirsin.

   1. WebSitesiYapmak

    GÜNCELLEME:

    Bu yoruma verdiğim cevaptan sonra aradan bayağı yıl geçti. Bu süre içerisinde, hemen her şeyde olduğu gibi bu sitede yazdığım şeylerde de bazı değişiklikler oldu. Bahsi geçen “Web Sitesi Rehberi” adlı ürün artık yayınlanmıyor. Onun için bu ürünün linkini değiştirdim. Bu yönde hâlihazırda yayında olan başka bir kursun bağlantısını buraya ekleyerek, bu yorumları okuyan siz değerli ziyaretçilerime yardımcı olmak istedim.

    Bu kurs, “WordPress İnternet Sitesi Kurmak: Blog, E-Ticaret, Kurumsal” adında bir kurstur. Ben satın aldım. Çok faydalandım. Hâlen takıldığım yerler oldukça açıp tekrar tekrar seyrediyorum. Benim bu sitede yazdığım ve yazmak istediğim hemen her şeyi içinde barındırıyor. İncelediğinizde sizde bunu görebileceksiniz.

    Bu kursa buradaki bağlatıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 3. kardeş bir site yapayım dedim ve önce eğitim sidisi aldım.sitemin isminin sonuna wp yazarsam çıkıyor ama wp yazmazsam yapım aşamasında diyor.bunun nedeni ne olabilir.ayrıca sitenin kurulumu 3 saat önceydi 🙂 bundan kaynaklı ola bilirmi yoksa ayarlarda bir yanlışmı yaptım hostu aldıgım yer arvixe tema için word press seçtim.şimdiden teşekkürler inan sinirden pc yi kıracam 🙂

  1. Merhaba Bahiddin Bey,

   Hangi eğitim CD sini aldığınızı bilemiyorum ama CD nin sahibine sorarsanız daha isabetli bilgi alabilirsiniz. CD’de neler var ve de nasıl bir anlatım sırası izlenmiş, bunları bilemediğim için sorununuzu tam anlayamadım. Yine de, konuyla ilgili genel bilgi olarak şunları yazabilirim. Hosting şirketlerinin hesabınızı aktifleştirip siteyi yayınlamak için 48 saat gibi bir süreleri vardır. İlla da, 48 saat beklemek gerekir demek istemiyorum ama acele edilmemelidir demek istiyorum. Gerçi, Arvixe 48 saat şöyle dursun, genellikle 15-20 dakika içinde bütün hesap bilgilerini gönderiyor ama gecikme olmuş olabilir. Size, Arvixe‘den toplam 8 adet mail geldi mi? 6 adet mail hesap açma aşamasında geliyor, 2 adet mail ise daha sonradan hesaplarınızın oluşturulduğuna dair geliyor. Hosting hesabında sorun yoksa, WordPress’in kurulumunda sorun olabilir. FileZilla gibi bir Ftp proğramınız var mı? Bazen, WordPress’i tamamen silip yeniden kurmak da çözüm getirebiliyor? Sorununuzu tam anlayamadığım için bu şekilde genel bilgiler verdim. İnşallah bu bilgiler işinize yarar.

   Güzel bir işe başlamışsınız, sabırla devam edin, ilerledikçe her şey daha da kolaylaşıyor, merak etmeyin:)

   Kolay gelsin. Hoşça kalın.

 4. iyi günler halil bey.. sizden site kurma gelştirme konusunda yardm almak istiyorum eger mümkünse.. elimde bir tane site var ama işe nereden nasıl baslayacagm bilmiyorum. bilgisayar konusunda da pek tecrübeli olmadgmdan takılıp kalıyorum. bana yardmcı olursanz cok sevinirim. şimdiden teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.